Győztes rajt!

2018.02.25. 20:40

Győzelemmel kezdte a tavaszt a Haladás-Viktória FC női NB I-es labdarúgócsapata. Simon Attila együttese az első félidőben eldöntötte az Astra HFC elleni meccset.

Haladás-Viktória FC–Astra-4IG-HFC 2-0 (2-0). – Illés Akadémia, műfű, 80 néző, női NB I-es labdarúgó-mérkőzés, vezette: Kubicsek.
Haladás-Viktória: Bíró – BALOGH, TÁLOSI, Fördős, Kopcsándi (Kiss Zs., 78.) – Szakonyi (Csidei, 61.), TÓTH A. (a mezőny legjobbja), Fábián, Öreg (Harsányi, 89.) – MANHART, Siklér. Edző: Simon Attila.
Astra: Farkas – Rozmis, Krascsenics P., Godvár, Szabó B. – Gál, Sümegi, Véninger, Gelb – Halászi, Krascsenics Cs. Edző: Dombó János.

A szombathelyiek a kezdést követően rögtön magukhoz ragadták a kezdeményezést, labdabirtoklásra épülő játékuk hatékonynak bizonyult – a vendégek alig-alig jutottak el a hazai térfélre. A félidő hajrájában a 37. percben Siklér jobbról leadott lövését még védte Farkas, a kipattanót Manhart hat méterről az üres kapuba helyezte (1-0). Hat perc múlva egy szögetvariáció után Balogh jobb oldali beadását Siklér fejjel továbbcsúsztatta, az üresen érkező Tálosi öt méterről a kapu közepébe lőtt (2-0).  Szünet után a hazaiak biztos előnyük tudatában kicsit könnyedebben futballoztak, ám az astrások így sem veszélyeztették Bíró kapuját.
A vasiak jól viselték a győzelmi kényszert, simán nyertek. Gól: Manhart (37.), Tálosi (43.).

Heike Manhart szerezte a vasiak első gólját. Fotó: vaol.hu/Nagy Jácint

Simon Attila: – A felkészülés alatt gyakorolt játékunkkal magabiztos győzelmet arattunk mumusunk ellen.

További eredmények: Győri ETO-FTC 1-2, MTK-Kóka 5-0, Újpest-Diósgyőri VTK 0-12.