Idegenbeli diadal: MTK-Szombathelyi Swietelsky-Haladás 0-2

2016.08.07. 17:45
Pum András

Az OTP Bank Liga 4. fordulójában a zöld-fehérek Hegedűs János és David Williams góljával 2-0-ra győztek az MTK Budapest vendégeként.

MTK BUDAPEST - SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS 0-2 (0-1)

Dunaújváros, 300 néző, játékvezető: Iványi

MTK: Hegedűs - Poór, Grgic, Baki, Vadnai - Vass Á., Borbély - Gera, Korozmán, Borbély -  Hrepka

Haladás: Király - Polgár, Wils, Hegedűs, Bosnjak - Iszlai, Kovács, Rácz - Williams, Németh, Halmosi

Mészöly Géza, a Haladás vezetőedzője három helyen is változtatott az előzetesen megadott összeállításon. Kimaradt a kt holland légiós, Sjoerd Overgoor, Sjoerd Ars és betegsége miatt Jagodics Márk. Helyükre Kovács Lóránt, Németh Márió és Hegedűs János került.

A Hali kispadján Rózsa, Schimmer, Overgoor, Jancsó, Tóth Máté, Ars és Szőke foglal helyet.

Legutóbb az MTK-Mezőkövesd meccsen 400-an voltak, most sincsene többen - sőt.

A tiszta zöldben játszó Hali kezdte a játékot.

Öt perc ment el a mérkőzésből, egyelőre a hazai csapat kezdeményez többet.

Tíz percen vagyunk túl, most most már a zöld-fehérek is vezettek néhány veszélyes támadást.

12. perc: Gera futott el a jobb oldalon, beadását Korozmán egyből, hat méterről kapura lőtte, ám nem találta el jól a labdát, amely is messze elszállt a jobb sarok mellett

13. perc: Williamset buktatta Baki a tizenegyespontnál - nincs büntető

14. perc: Halmosi passzolt balról Iszlainak, a középpályás 15 méteres lövése centikkel kerülte el a jobb alsó sarkot

15. perc: Rácz viharzott el a jobb szélen, majd éles szögből, kilenc méterről a léc fölé lőtt

18. perc: Németh balról belőtt szögletét Wils nyolc méterről fejelte a jobb felső sarok mellé

25. perc: Ivószünet

Folytatódik a játék. Az utóbbi tíz perc egyértelműen a Haladásé volt.

30. perc: Korozmán 20 méteres, kapu közepébe tartó lövését védte Király

Kicsit leült a mérkőzés, semmi érdemleges nem történik

37. perc: Kanta 22 méteres, jobbról elvégzett, bal felső sarokba tartó szabadrúgását védte bravúrral Király

39. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Bosnjak bal oldali, óriási bedobását Poór fejjel éppen Hegedűshöz csúsztatta, a védő hét méterről, középről, ballal egyből a kapu közepébe lőtt (0-1).

44. perc: Németh, jobbról 19 méterről leadott lövését fogta elvetődve Hegedűs

Egy perc a ráadás

45. perc: Gera rúgta le Ráczot, sárga lap

Vége az első félidőnek

II. FÉLIDŐ

Megkezdődött a második félidő

52. perc: Rácz 15 méteres lövése egy MTK-védőről vágódott a bal sarok mellé

53. perc: Williams bal odal beadását Baki Németh elé fejelte, a támadó 18 méterről nem sokkal lőtt a jobb felső sarok mellé

Jól kezdte a második félidőt a Hali, az MTK térfelén folyik a játék

56. perc: Williams hosszan szöktette magát, ám Grgicről visszakerült hozzá a labda, a csatár, balról 13 méterről, nagy helyzetből a bal sarok mellé emelt

57. perc: Csere az MTK-ban, Hrepka helyett Jakab állt be

59. perc: GÓÓÓÓÓÓÓL! 0-2! Németh Márió balról, az alapvonalról középre adott labdáját az üresen hagyott Williams hét méterről a léc alá vágta (0-2).

Az MTK megpróbál szépíteni, kicsit magasabb fokozatra kapcsolt a kék-fehér együttes

67. perc: Csere az MTK-ban, Korozmán le, Szatmári be

69. perc: Csere a Haladásban is, Németh ment le, Schimmer jött be

70. perc: Ivószünet

75. perc: Kanta bal oldali szögletét Grgic hét méterről a jobb sarok irányába fejelt, Király bravúrral védett. Az eset után fájlalta a kezét a Haladás 107-szeres válogatott kapusa

78. perc: Csere az MTK-ban, Borbélyt Vogyicska váltotta

80. perc: Csere a Haladásban, Williams helyért Ars állt be

Próbálkozik az MTK jobbról, próbálkozik balról, ám a szombathelyiek már teljesen visszaálltak saját tizenhatosukra.

88. perc: Csere a Haliban, Rácz helyett Tóth Máté állt be. A fiatal játékosnak ez az első NB I-es meccse!

Négy perc a hosszabbítás

91. perc: Gera futott el a bal szélen egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után, de tíz méteres lövése elsuhant a bal sarok mellett

92. perc: Vass kapott sárga lapot reklamálásért