Vereség a 93. percben

2018.03.17. 16:30

Az OTP Bank Liga 23. fordulójában a több helyzetet kihagyó, kapufát is lövő Haladás 2-1-re kikapott a Budapest Honvéd vendégeként.

BUDAPEST HONVÉD FC - SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS 2-1 (1-0)

Budapest, Bozsik-stadion, 1212 néző, játékvezető: Iványi

Honvéd: Gróf - Heffler, Baráth, Bobál, Kukoc - Ikenne-King, Nagy G., Gazdag, Banó-Szabó - Eppel, Lanzafame

Haladás: Király - Schimmer, Wils, Kolcák, Bosnjak - Pinte, Jagodics - Németh Márió, Rácz, Halmosi - Rabusic

A Haladás cseréi: Gyurján, Jancsó, Mészáros, Grumics, Németh Milán, Kovács L., Medgyes

Negyedóra van a kezdésig, szomorúan szemetel az eső, emiatt a pálya talaja sem tűnik a legszuperebbnek. Enyhén szólva. Lassan gyülekeznek a nézők.

A Haladás kezdte a mérkőzést, nagyjából ezer néző lehet a Bozsik-stadionban

5. perc: Kukoc 16 méteres lövése elakadt a sárban, a labda Banó-Szabóhoz került, a középpályás 11 méteres lapos lövését Király lábbal védte

10. perc: Halmosi tette ki a labdát a jobb szélen egyedül kilépő Pintéhez - kár, hogy les volt...

Elképesztően mély a pálya, itt-ott emberes tócsákkal tarkítva

A hazaiak egyébként piros-fekete csíkos felsőben, fekete nadrágban és sportszárban, a vendégek tiszta zöldben futballoznak

Negyedóra telt el a mérkőzésből, a Honvéd támad, a Haladás jobbára védekezik. Egyelőre ez a felállás.

A félidő fele is lecsorgott, a hazaiak nem tudnak mit kezdeni a jól záró szombathelyi védelemmel.

28. perc: Halmosi kapott sárga lapot reklamálásért. Bosnjakot kell ápolni, mert még előtte összecsúszott Ikenne-Kinggel, aztán a hazai futballista ráesett a szombathelyi játékosra.

Nagyjából 80 Haladás-drukker kísérte el kedvenceit. Egy részük már reggel 9-kor útra kelt, ugyanis még jóval a meccs előtt meglátogatták a kispesti drukkereket. Nem kell rosszra gondolni: a két tábor hosszú-hosszú évek óta baráti viszonyt ápol egymással, ezúttal a Honvéd-szurkolók bográcsfőzésre és sörözésre látták vendégül a Hali-fanatikusokat.

33. perc Rabusic birkózta le a bal oldalon Baráthot, éles szögből, 11 méteről kapura lőtt, de Gróf kitenyerelte a hosszú, bal sarokra tartó lövést.

34. perc: Ismét Rabusic. A cseh támadó ismét a bal szélen villogott, az alapvonalról visszakanalazta a labdát Ráczhoz, aki  Nagy Gergő szorításában10 méterről lőtt, a labda öt centivel elgurult a bal kapufa mellett. De szöglet, mert Nagy még beleért a lövésbe

43. perc: Lanzafame jobb oldali beadását az előrehúzódó Bobál két védő között, nyolc méterről a bal sarokba fejelte (1-0).

Egy perc a ráadás

45. perc: Lanzafame 21 méteres lövését védte Király

Vége az első félidőnek

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt

47. perc: Mi maradt ki!Halmosi balról belőtt labdáját Rabusic becsúszva, 11 méterről lőtte kapura, Gróf bravúrral tornázta szögetre a jobb sarokba igyekvő próbálkozást

1212 a hivatalos nézőszám

56. perc: Csere a Haladásban, Pinte helyett Mészáros állt be

58. perc: Rabusic rángatta meg Eppelt, sárga lap

61. perc: Csere a Haladásban, Halmosit Kovács váltotta

61. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! 1-1!!!!!Németh Márió balról, élesen belőtt szabadrúgását Jagodics a kapunak háttal állva, hat méterről, Baráth mellől a hosszú, bal sarokba fejelte (1-1).

65. perc: Csere a Honvédban, Ikenne-King helyett Holender érkezett

68. perc: Baráth kapott sárga lapot

71. perc: Nagy jobbról beívelt szabadrúgását a védők közül kibújó Eppel hat méterről fejelte kapura, Király bravúrral, lábbal védett

76. perc: Bobál rántotta le Ráczot a tizenhatos vonalánál. A kispesti védő sárga lapot, a Haladás szabadrúgást kapott kecsegtető helyzetből. A szabadrúgást Németh Márió a jobb kapufára lőtte. Majd ezt követően fél perccel Iványi kikocogott Halmosihoz, és adott neki még egy sárga lapot  - így a zöld-fehérek csapatkapitányát a kispadról kiállította. Ha minden igaz, Halmosi a kispad oldalát rúgta meg.

79. perc: Csere a Honvédban, Nagy helyett Danilo érkezett

82. perc: Némethet kell ápolni, Márió nem is tudja folytatni a játékot. Helyette Grumics állt be

89. perc: Rabusic 20 méteres lövését védte Gróf

90. perc: Eppel ollózott a kaputól nyolc méterre, Királynak nem okozott gondot a lövés

Öt perc a hosszabbítás

93. perc: 2-1. Banó-Szabó jobbról a hosszú oldalon Danilóhoz ívelt, a brazil támadó nyolc méterről laposan, a bal sarokba lőtt