Győzelmet érdemeltünk volna

2018.03.31. 19:20
Pum András

Az OTP Bank Liga 24. fordulójában szombaton a Szombathelyi Swietelsky-Haladás egy fél szezonra való helyzetet puskázott el, így meg kellett elégednie a döntetlennel.

SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS - DEBRECENI VSC 1-1 (0-1)

Szombathely, 3133 néző,  játékvezető: Kassai

Haladás: Király - Schimmer, Wils, Kolcák, Bosnjak - Jagodics, Kovács - Mészáros, Rácz, Németh Márió - Rabusic.

Debrecen: Nagy S. - Bényei, Szatmári, Mészáros, Barna - Jovanovic, Varga K., Tőzsér, Bódi - Tabakovic, Könyves

A mérkőzés előtt a legutóbb a Honvéd ellen 100. NB I-es bajnokiját játszó Németh Máriót köszöntötte Tóth Miklós és Kóbor László.

A mérkőzés gyásszünetekkel kezdődött. A közelmúltban 61 éves korában elhunyt Németh Gábor, klubunk egykori támadója 24 NB I-es mérkőzésen lépett pályára zöld-fehérben. Szintén gyászoljuk a Haladás korábbi futballistáját, a 76 éves korában elhunyt Budai Gábort, csatárunk anno kilenc első osztályú találkozón szerepelt csapatunkban. Emlékezünk a 67 éves korában elhunyt dr. Varga Zoltánról, Vas megye korábbi sportigazgatójáról, megyénk és az ország sportjának elkötelezett hívéről. 61 esztendősen távozott közülünk Horváth Zoltán, Sali, aki korábban szpíkerként dolgozott a Haladásnál. Gyászoljuk a 43 éves korában elhunyt Murai Kovács Szabolcsot, Szabolcs többek között utánpótlás-edzőként és a Hali szpíkereként is dolgozott a klubnál.  Megemlékezünk egy fanatikus Haladás-drukkerről, a Szurkolói Kör oszlopos tagjáról, Molnár Árpádról, ő 42 évesen távozott közülünk. Személyében olyan szurkolót veszített el a Hali-tábor, aki emberileg, és barátként is pótolhatatlan, óriási nagy űrt hagyott maga után. Emléküket kegyelettel megőrizzük.

A kezdőrúgást Laczó Patrik végezte el, aki 11. születésnapjára kapta ajándékba a lehetőséget.

A tiszta zöldben futballozó Haladás kezdte a játékot.

6. perc: Németh Márió jobb oldali beadását Kovács 12 méterről, alig fejelte a bal sarok mellé

10. perc: Rácz indította remek labdával a védők között kiugró Mészárost, aki ajtó-ablak helyzetből, 12 méterről a bal sarok mellé helyezett

Bő tíz perc telt el a meccsből, két dolgot leszögezhetünk: a Haladás irányítja a játékot és a hangulat parádés.

Az eső meg csak esik, és esik...

23. perc: 0-1. Varga Kevin ugratta ki Könyvest - lesgyanús helyzetben - aki elhúzta a labdát Király mellett, majd három méterről az üres kapuba bombázott (0-1).

34. perc: Németh Márió húzott balról befelé, majd 19 méterről lőtt, de Nagy kiütötte a labdát

35. perc: Mészáros jobb oldali beadását Rabusic fejjel megcsúsztatta, Kovács ziccerből, szintén fejjel, 10 méterről a kapu fölé bólintott

38. perc: Kovács bal oldali beadását Rabusic jó helyzetből, nyolc méterről a léc fölé fejelte

40. perc: Rácz kapott sárga lapot

42. perc: Bosnjak tört előre, majd egy szép csel után 22 méterről a jobb felső sarok mellé lőtt

45. perc: Bosnjak balról élesen belőtt labdáját Rabusic hat méterről a jobb sarok mellé lőtte

Vége az első félidőnek

II. FÉLIDŐ

Egyik csapat sem cserélt a szünetben

47. perc: Tabakovic kapott sárga lapot

57. perc: Csere a Debrecenben, Tabakovic helyett Takács érkezett

58. perc: Kovács kapott sárga lapot

60. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!Mészáros passza Rabusic elé került, a cseh támadó 14 méterről, jobbról a hosszú, jobb sarokba helyezett (1-1)

A hivatalos nézőszám: 3133

63. perc: Csere a Haladásban, Németh Márió helyett Grumucs állt be

72. perc: Tűzijáték! Grumics lövése éppen Rabusicról jött ki, aztán ugyanő ollózot. Végül Kolcák 30 méteről tüzelt, de Ngy Sándor elvetődve védte a lövést.

73. perc: Csere a Haladásban, Kovács helyett Jancsó érkezett

75. perc: Sorjáznak a Hali-helyzetek. Bosnjak tört be balról, Jancsó elé tálalt, a középpályás 20 méteres lövését elvetődve védte Nagy

77. perc: Csere a Debrecenben. Varga le, Tisza be. Csere a Haladásban is, Rabusic helyett Williams állt be

78. perc: Mészáros elé került a labda a jobb oldalon, a támadó 10 méteres lövését Nagy kiütötte

80. perc: Kolcák kapott sárga lapot

82. perc: Nagy Sándor kapott sárga lapot

86.perc: Sárgát kapott Jovanovics

87. perc: Rácz lőhetett közelről, de Nagy ezúttal is bravúrral védett.

89. perc: Jancsó hat méterről veszélyeztetett, de ismét Nagy kezében landolt a labda.

90. perc: Williams kapott lapot reklamálásért.

92. perc: Ezúttal Jagodics kapott sárgát

Vége a mérkőzésnek. A játék képe és a helyzetek alapján a Hali sima győzelmet szalasztott el.