Hősies Hali-győzelem!

2018.04.07. 16:25

Az OTP Bank Liga 25. fordulójában szombaton a sérülés miatt az első félidőben két játékosát is elveszítő Haladás 2-1-re nyert a Diósgyőri VTK vendégeként. A gólokat Mészáros Karol és Kovács Lóránt szerezte.

DIÓSGYŐRI VTK - SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS 1-2 (0-1)

Mezőkövesd, játékvezető: Karakó

Diósgyőr: Antal - Kocsis, Lipták, Brkovic, Karan - Óvári, Hasani, Vela, Ugrai - Ioannidisz, Bacsa.

Haladás: Király - Schimmer, Wils, Kolcák, Bosnjak - Jagodics - Mészáros, Jancsó, Rácz, Halmosi - Rabusic

Michal Hipp a Haladás edzője az előzetesen megadott összeálíltáshoz képest egy helyen változtatott, Kovács Lóránt helyett Jancsó András került a kezdőbe.

A hazai csapat tiszta pirosban, a Haladás talpig zöldben futballozik. A diósgyőriek kezdték a játékot.

4. perc: Jancsó rogyott a földre, a lovaglóizmát fájlalva. Ápolni kell az oldalvonal mellett a Haladás középpályását. Közben visszatért a játékos, de megint lerogyott a földre. Máris csere...Jancsó helyett Kovács érkezett

Bő tíz perc telt el a meccsből, eddig jó, pörgős a játék, egyik kapu sem forgott veszélyben.

12. perc: Hali-helyzet!!!Rabusic iramodott meg a jobb oldalon, sarokkal a mögötte futó Mészároshoz passzolt, a támadó 14 méteres, bal lábas lövését Antal bravúrral védte. A kipattanóra Halmosi érkezett, de elcsúszott, így csak Ráczhoz továbbított. A középpályás végül 12 méterről a jobb felső sarok fölé bombázott.

16. perc: Rabusic cselezte ki Óvárit, majd 13 méterről, jobbról beadás helyett lőtt - Antal védett

19. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Bosnjak iramodott meg a bal oldalon, a tizenhatostól középre adott, Halmosi és Rácz mellett elment a labda, a jobb szélen érkező Mészáros kapásból, hét méterről a jobb felső sarokba bombázott (0-1)

26. perc: Schimmer kapott sárga lapot

28. perc: Karan kaszálta el hátulról, durván  Rabusicot - sárga lap. Máshol ez sima piros. Amúgy már korábban is kijárt volna a sárga a védőnek

30. perc: Karan durvasága nem maradt nyom nélkül: a kíméletlen belépő után Rabusicot le kellett cserélni. Williams érkezett a helyére. Ha így folytatja Karan, nem játssza végig a meccset.

32. perc: Kocsis hibájából Williams iramodott meg egyedül, ám a diósgyőri védő beérte és a tizenhatoson belül szerelte

33. perc: Most pedig Bosnjakot kell ápolni. Kettőt már kényszerből cseréltünk, egyelőre többet nem kellene... Pedro közben visszatért a pályára.

Kiegyenlített a meccs, a Haladás szépen, gyorsan felépíti támadásait. A DVTK-nak eddig nem volt komoly helyzete

Öt perc lesz a hosszabbítás

45+3: Williams ugrott meg a jobb szélen, de 18 métrről a léc fölé lőtt

40+5: Óvári elé keveredett a labda a bal oldalon, a középpályás 17 méterről messze fölé lőtt

Vége az első félidőnek

Bódog Tamás érezte, hogy Karan egy hajszálnyira van a piros laptól, lecserélte a szerb védőt, helyére Tamás érkezett

47. perc: Óvári távoli, 24 méteres próbálkozása nem okozott gondot Királynak

49. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Rácz labdáját Kovács kapta középen, tolt egyet rajta, a labda Liptákról visszapattant a támadó elé, aki 13 méterről kilőtte a jobb sarkot (0-2).

53. perc: Egy kontra után Mészáros balról visszagurított labdáját Kovács 18 méterről a bal sarok mellé lőtte

54. perc: Csere a Diósgyőrben. Óvári le, Sesztakov be

A hazaiak próbálkoznak, de a vasi kontrák életveszélyesek

61. perc: Ugrai 20 méterről a bal sarokba lőtt (1-2).

65. perc: Csere a Haladásban, Bosnjak helyett Németh Milán állt be

Nem lenne rossz bő húsz perccel idősebbnek lenni...

69. perc: Hasani 19 méteres lövését könnyedén fogta Király

76. perc: Sesztakov bal oldali beadását Hasani a kaputól nyolc méterről, ollózva a léc fölé lőtte

77. perc: Csere a DVTK-ban, Bacsa le, Makrai be

78. perc: Lipták könyökölte le Jagodicsot, nincs sárga lap...

81. perc: Rácz passzolt Halmosihoz, aki egyből Kovácshoz tette a labdát, a támadó 11 méterről, középről, óriási helyzetből a bal felső sarok fölé lőtt

84. perc: Lipták kapott sárga lapot reklamálásért

85. perc: Rácz remek labdáját Kovács kapta a bal oldalon ziccerben, de 12 méteres lövését Antal bravúrral védte

86. perc: Jobb oldali beadás után a hosszún érkező Sesztakov hét méterről az égbe lőtt

Nagyon jön előre a hazai csapat, de azért sikerül veszélyes ellencsapásokat vezetnie a Halinak

Négy perc a hosszabbítás. Nem kevés...

90+2: Williams kapott sárga lapot

90+3 perc: Williams ugrott meg egy kontrával a bal szélen, 18 méteres lövését védte Antal