Újabb idegenbeli diadal!

2018.04.14. 16:42

Az OTP Bank Liga 26. fordulójában a Szombathelyi Swietelsky-Haladás 2-1-re nyert Pakson.

PAKSI FC - SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS 1-2 (0-1)

Paks, 1000 néző, játékvezető: Berke

Paks: Verpecz - Vági, Gévay, Fejes, Szabó J. - Papp - Haraszti, Simon Á., Bertus, Bartha - Hahn

Haladás: Király - Schimmer, Wils, Kolcák, Bosnjak - Jagodics - Mészáros, Rácz, Németh Márió, Halmosi - Williams.

Michal Hipp, a Haladás vezetőedzője az előzetesen megadott összeállításon egy helyen változtatott: Kovács helyett Németh Márió került a kezdőbe. A Hali kispadján Gyurján, Polgár, Grumics, Medgyes, Kiss T., Németh Milán foglal helyet.

A hazaiak tiszta zöldben, a szombathelyiek fehér felsőben, fekete nadrágban és fehér sportszárban lépnek pályára.

A hazaiak kezdték a játékot.

2. perc: Simon Ádám terült el a gyepen, ápolni kell. A volt szombathelyi középpályást aztán az oldalvonal mellett kell ápolni, de már visszatért a pályára

4. perc: Most meg Pappot kell ápolni, aki hátulról fel akarta rúgni ellenfelét, de ő húzta a rövidebbet...

Egyelőre a paksi térfélen folyik a játék, és csak a mintegy 40 Hali-drukker hangja hallatszik...Szóval egyelőre minden szép és jó.

10. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Németh Márió balról, 22 méterről elvégzett szabadrúgását a kaputól 15 méterre álló Hahn ki akarta vágni, ám olyan szerencsétlenül ért a labdához, hogy az a mozdulatlanná dermedt Verpecz felett a léc alá vágódott (0-1).

A gól óta is inkább a szombathelyiek irányítják a játékot, igyekeznek gyorsan felépíteni támadásaikat a vasiak. A paksiak egyelőre nem tudnak kibontakozni.

30. perc: Papp kapott sárga lapot, mert felrúgta Williamset

33. perc: Csere a Paksban, Csertői Aurél vélhetően nem kimondottan elégedett Papp teljesítményével, helyére Kecskés érkezett

Az utóbbi percekben a hazaiak is vezettek néhány kósza támadást,de ezek teljesen veszélytelennek bizonyultak. Maradjon is így.

39. perc: Bosnjak robogott el a bal oldalon, remekül gurított vissza a második ütemben érkező Ráczhoz, a középpályás 12 méteres, bal lábas lövését azonban védte Verpecz

43. perc: Bosnjak a saját tizenhatosa környékn szerzett labdát, három (!) embert kicselezve az ellenfél tizenhatosáig robogott, de beadásába az utolsó pillanatban beleléptek.

Két perc a hosszabbítás

45+2: Fejes kapott sárga lapot. A szabadrúgást Németh Márió szerette volna beívelni, ám Berke szerint túl lassan, így lefújta az első félidőt...

A szünetben cserélt a hazai együttes, Fejes helyett Lenzsér állt be

51. perc: Gyönyörű vendégtámadás végén Mészáros jobb oldali, lapos beadását Verpecz kiütötte

54. perc: Lenzsér 26 méteres bombája nem sokkal zúgott el a léc felett

55. perc: Hahn került helyzetbe a kaputól nyolc méterre, de lövésébe Wils belelépett

57. perc: Csere a Haladásban, Németh Márió helyett Grumics állt be

A második félidő eddig meglehetősen közepes iramot, kevés eseményt hozott - de a Haladás vezet, s ez a lényeg.

65, perc: Ez szép volt! Williams sarokkal Ráczhoz passzolt, aki 18 méterről centikkel a jobb felső sarok mellé ívelt

66. perc: Wils kapott sárga lapot kakaskodáért. Stef így megkapta ötödik sárgáját, így nem játszhat a Balmazújváros ellen. Csere a hazai együttesbn, Haraszti le, Simon András be

70. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Grumics-Williams-Grumics kényszerítőzés után utóbbi balról, 10 méterről a kapu közepébe helyezett (0-2).

71. perc: Kecskés jobbról felívelt labdáját Simon András hét méterről, balról a jobb felső sarokba fejelte (1-2).

73. perc: Csere a Haliban, Halmosi helyett Kovács állt be

A gyors szépítéstől vérszemet kaptak a hazaiak, jönnek előre rendületlenül

77. perc: Király kapott sárga lapot időhúzásért

82. perc: Kovács 24 méteres lövése zúgott el a léc felett

85. perc: Bartha egy csel után 18 méterről magasan a léc fölé lőtt

De lassan peregnek a percek...

87. perc: Csere a Haliban, Williams helyett Németh Milán állt be

Négy perc a hosszabbítás

92. perc: Rácz verekedte le magát a bal oldalon az alapvonalig, beadását Mészáros a jobb oldali oldalhálóba lőtte

93. perc: Jagodics kapott sárga lapot

Vége a mérkőzésnek, a Haladás roppant fontos három pontot szerzett! Szól is a lelátóról a Hipp-Hipp hurrá. A szlovák mester pedig meghajolt a vendégszurkolók előtt.