Az OTP Bank Liga 30. fordulójában szombaton a Szombathelyi Swietelsky-Haladás 3-0-ra kikapott a Videotontól.

VIDEOTON FC - SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS 3-0 (1-0)

Felcsút, Pancho Aréna, játékvezető: Kassai

Videoton: Kovácsik - Nego, Fiola, Vinicius, Stopira - Pátkai, A. Hadzic, Kovács I., Varga - Nikolov, Sz. Scepovic.

Haladás: Király - Schimmer, Wils, Kolcák, Németh Milán - Grumics - Kiss T., Rácz, Kovács L., Halmosi - Williams

A vasiak cseréi: Rózsa, Pinte, Jancsó, Medgyes, Jancsó, Mészáros, Németh Márió

Négy óra után pár perccel először a Videoton kapusai jöttek ki melegíteni. Majd negyed ötkor követtek őket Király Gábor, Rózsa Dániel és Jakab Csaba kapusedző. Aztán két perc múlva a Haladás mezőnyjátékosai is megérkeztek.

Egészen a bicskei lehajtó előtt pár kilométerig napsütéses, remek időben autózhattak a meccsre igyekvők, ám aztán nagyából két kilométeren keresztül özönvízszerű eső zúdult az M1-esre. Utána viszont ismét kisütött a nap. Habár aztán Felcsúton beborult az ég, kifejezetten kellemes, labdarúgóidőben melegítenek a csapatok.

A vendégszektorban már nagyjából 30 Hali-drukker foglal helyet.

Huszonöt perccel a kezdés előtt elkezdett szemerkélni az eső.

Egyre többen vannak a Hali-drukkerek, 12 molinót és nagyjából 60 szurkolót számoltunk eddig össze.

A hazaiak piros-kék csíkos felsőben, kék nadrágban és sportszárban, a vendégek fehér mezben, fekete nadrágban és fehér sportszárban futballoznak.

A fehérváriak kezdték a játékot.

8. perc: Williams jobbról, remekül, élesen belőtt labdájáról Halmosi  centikkel maradt le

13. perc: Kiss Tamás rúgta fel Kovácsot - Kassai szerint sárga lap. Szerintünk nem ért annyit.

19. perc: Stopira balról beadott labdáját a hosszún érkező Nikolov három méterről a bal sarokba lőtte (1-0).

25. perc: Nego sípszó után elrúgta a labdát, Király ezt szóvá tette - sárga lapot kapott

26. perc: Scepovic kapott labdát a bal oldalon, de 14 méterről, gyengén Király kezébe emelt

27. perc: Varga József kapott sárga lapot

32. perc: Fiola kapott sárga lapot

42. perc: Kovács Lóránt balról belőtt szabadrúgását a berobbanó Grumics nyolc méterről alig fejelte a jobb felső sarok mellé

Vége az első félidőnek

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt

51. perc: Rácz kapott sárga lapot

53. perc: Kovács jobb oldali szögletét Vinicius hét méterről a felső lécre fejelte

54. perc: Kovács István kapott sárga lapot

55. perc: Csere a Haladásban, Rácz le, Németh Márió be

58. perc: Kovács Lóránt kapott sárga lapot

61. perc: Nego kapott labdát a jobb oldalon, és a kifutó Király mellett 14 méterről a kapu közepébe lőtt (2-0)

64. perc: Csere a vendégegyüttesben, Schimmer helyett Polgár állt be

65. perc: Hadzic cselezett befelé, majd 14 méterről lőtt, de Király szögletre tolta a jobb sarokba igyekvő labdát

67. perc: Csere a Haliban, Halmosi helyett Pinte állt be

70. perc: Kovács rúgta meg Hadzicot, sárga lap. S mivel már volt ilyen színű kártyája, Kassai kiállította a középpályást. Hadzic is kapott egy sárga lapot, mivel az eset után nekiugrott Kovácsnak

76. perc: Csere a Videotonban, Stepan Scepovic helyett Marko Scepovic állt be

79. perc: Az eddigi legnagyobb Haladás-ziccer. Kiss Tamás futotta le Negot, majd 11 méterről, ziccerből Kovácsik lábába lőtt

A Hali-tábor nem lankad, szakadatlanul buzdítja a csapatot

86. perc: Jobb oldali badás után Pátkai három méterről lőtt a jobb sarokba (3-0).

88. perc: Csere a Videotonban, Vinicius le, Tóth Bence be