Kétvállon az FTC

2018.05.16. 19:20

Az I. osztályú utánpótlás-labdarúgóbajnokság legutóbbi fordulóiban az Illés Akadémia-Haladás U16-os csapata gól nélküli döntetlent játszott Agárdon, az MTK vendégeként. Az U19-esek magabiztosan verték a Fradit.

U14
Illés Akadémia-Haladás–Pécsi MFC 3-3 (2-0). – Szombathely, vezette
: Héra.
Illés Akadémia-Haladás: Király – Bogdányi, SZABÓ B., Vigh, TAMA, KOVÁCS P. (Bolla), NÉMETH Á., HORVÁTH K., Pataki, Iván, Frák. Edző: Németh Richárd.
Az első félidőben a remekül futballozó, a játék minden elemében jobb teljesítményt nyújtó hazaiak megérdemelten jutottak kétgólos előnyhöz. A második félidőre Vigh Patrik sérülése miatt Németh Richárd edzőnek bele kellett nyúlnia csapata játékába, a pécsiek pedig kontrákból, egyéni hibákat kihasználva megfordították a mérkőzés állását. A hajrában aztán a szombathelyieknek sikerült kiegyenlíteniük. Az Illés Akadémia-Haladás győztes meccset engedett ki a kezéből. Gól: Szabó B., Horváth K., Berecz (öngól).
26. forduló: Videoton–Illés Akadémia 2-0 (1-0).
A bajnokság állása: 1. Puskás Akadémia 72, 2. Videoton 71, 3. Diósgyőr 60, ... 6. Illés Akadémia-Haladás 44 pont.
28. forduló, szombat, 11.00: Diósgyőr–Illés Akadémia-Haladás.

U15
Illés Akadémia-Haladás–Pécsi MFC 1-2 (1-0). – Szombathely, vezett
e: Horváth P.
Illés Akadémia-Haladás: Senkó – Bényei (Sipos), Reseterits, Fekete (Horváth R. helyett), Baranyai, Doncsecz, Kovács Z., Markó, Bunevácz, Rosner (Varga M.), Dezamits. Edző: Sipos Norbert.
Noha a hazaiak gyorsan vezetést szereztek, a folytatásban rossz felfogásban futballoztak, a vendégek fordítottak. Az igazsághoz tartozik, hogy a nagy esőzések miatt a szombathelyiek a meccs előtti napokban keveset tudtak edzeni. Gól: Bunevácz.
26. forduló: Videoton–Illés Akadémia-Haladás 0-1 (0-0). – Gólszerző: Bunevácz (77.).
A bajnokság állása: 1. Honvéd 74, 2. Debrecen 61, 3. Puskás Akadémia 59, ... 8. Illés Akadémia-Haladás 40 pont.

U16
MTK–Illés Akadémia-Haladás 0-0. – Agárd, vezette
: Petrovics.
Illés Akadémia-Haladás: Hegyi – Rédei, Auer, Jakab, Csomós, Séfer, Woth, Vajda, Simon, Fábián (Debreceni), Albert. Edző: Takács Csaba.
A vasiak taktikusan, fegyelmezetten futballoztak, lezárták a területeket a támadók előtt. Sőt, az utolsó negyedórában veszélyes kontrákat vezettek, három ziccert is elhibáztak. A szombathelyiek győzelmet szalasztottak el. Az Illés Akadémia-Haladás valamennyi játékosa jó teljesítményt nyújtott.
25. forduló: Illés Akadémia-Haladás–Puskás Akadémia 0-0.
A bajnokság állása: 1. Honvéd 67, 2. Puskás Akadémia 57, 3. Győri ETO 42, ... 7. Illés Akadémia 14 pont.
27. forduló, május 26., 11.00: Illés Akadémia–FTC.

U17
MTK–Illés Akadémia-Haladás 3-1 (2-1). – Agárd, vezette
: Knap.
Illés Akadémia-Haladás: Kiss Á. – Horváth M., Kónya (Edelényi), Huszti, Nyári P., Illés, TÓTH-GÁBOR, HALMAI, Oláh, Balogh, Szekér (Nyíri). Edző: Oross Márton.
Az első félidőben a szombathelyiek megpróbálták letámadni a hazaiakat, ám a fővárosiak így is ki tudták hozni a labdát. Szünet után fordult a kocka, a vendégek jobban futballoztak, akár nyerhettek is volna, de a legjobb helyzeteket is elhibázták. Gól: Tóth-Gábor.
A bajnokság állása: 1. Puskás Akadémia 57, 2. MTK 46, 3. Győri ETO 39, 4. Illés Akadémia-Haladás 38 pont.

U19
Illés Akadémia-Haladás– FTC 2-1 (2-0). – Illés Akadémia, vezette
: Vizi.
Illés Akadémia-Haladás: Schener – Funsho (Szalai), Kiss B., Szántó, Varga K., Vargovics (Latyák), Szár, Szilágyi, Füleki, Bolla, Kovalovszki. Edző: Németh Szabolcs.
Az első félidőben a hazaiak lefocizták a vendégeket, akár több góllal is vezethettek volna. Szünet után hamar szépítettek a fővárosiak, majd a szombathelyiek büntetőt hibáztak. A hajrában a vasiak hősiesen védekeztek. Gól: Funsho (2).
A bajnokság állása: 1. Honvéd 51, 2. Illés Akadémia-Haladás 51, 3. Puskás Akadémia 44 pont.