Kiss Tamás nagy góljával NB I-es maradt a Hali!

2018.06.02. 18:50

Az OTP Bank Liga utolsó, 33. fordulójában szombaton a Haladás Kiss Tamás 89. percben szerzett góljával 1-0-ra verte a Mezőkövesdet, így NB I-es maradt.

SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS - MEZŐKÖVESD-ZSÓRY FC 1-0 (0-0)

Szombathely, 6743 néző, játékvezető: Farkas.

Haladás: Király - Kovács, Wils Kolcák, Németh Milán - Grumics, Jagodics - Pinte, Rácz, Bosnjak - Ramos

Mezőkövesd: Dombó - Farkas, Hudák, Mlinar,  Vadnai - Cseri, Szeles, Koszta, Szalai - Drazic, Bognár

A szombathelyieknél David Williams a pénteki edzésen combsérülést szenvedett, helyette Pinte Patrik kezd.

A mérkőzés előtt az Illés Akadémia-Haladás U19-es csapatát köszöntötték, amely délelőtt 6-1-re legyőzte az MTK-t és bajnoki címet szerzett.

A tiszta zöldben futballozó Haladás kezdte a játékot, a Mezőkövesd fehérben futballozik.

Óvatosan kezdtek a csapatok, érzékelhető, hogy nagy a tét.

11. perc: Bosnjak jobb oldali szabadrúgását fogta Dombó

Pazar a hangulat a stadionban, a szurkoláson ezúttal sem múlik semmi.

A hazaiak kezdeményeznek többet, de egyelőre csak kisebb lehetőségek alakultak ki Dombó kapuja előtt.

21. perc: Majdnem! Egy balról felívelt labdát Jagodics jobbról fejelt középre, majd az egyik vendégvédő, Mlinar - szintén fejjel - a felső kapufára fejelt. A futballista aztán még nekizuhant a bal kapufának, ápolni kell.

25. perc: Bognár szabadrúgása kijött a sorfalról, az ismétlést kapura tűzte, de Király biztosan védte

30. perc: Grumics ívelt át balról a tulsó szélre, Kovács ugyan még elérte a labdát, de lövése a bal oldalhálóban kötött ki

31. perc: Cseri vezetgette a labdát, 20 méteres lövését Király ujjheggyel a léc fölé tolta

36. perc: Vadnaihoz került a labda, majd három méterről, balról keresztbe ellőte a labdát a gólvonal előtt. Meleg volt.

37. perc: Hudák kapott sárga lapot

43. perc: Ramos kapott sárga lapot műesésért

45. perc: Drazic kapott sárga lapot, mert megrúgta Wilst.

Egy perc a hosszabbítás

Vége az első félidőnek

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt

Semmi érdemleges nem történt, mezőnyben gyűrik egymást a csapatok

57. perc: Koszta kapott sárga lapot

60. perc: Csere a Haladásban, Rácz helyett Kiss Tamás állt be

63. perc: Csere a Mezőkövesdben, Koszta helyett Novák érkezett

64. perc: Drazic ugrott ki, de a kapujából kifutó Király megzavarta, így odalett a lehetőség - szerencsére

A többi pályán:

Balmaz-FTC 3-2, Honvéd-Vasas 1-0, DVTK-Videoton 0-0

A második félidő eddig a Halié, a hazai csapat birtokolja többet a labdát, de helyzetbe nem nagyon kerül

68. perc: Ramos fordult le védőjéről, majd 19 méterről alig lőtt a bal felső sarok mellé

72. perc: Jagodics kapott sárga lapot

75. perc: Vadnai kapott sárga lapot

6743 a hivatalos nézőszám

78. perc: Csere a Haliban, Pinte helyett Németh Márió állt be

79. perc: Novák kapott sárga lapot

A többi pályán: DVTK-Videoton 1-1, Balmazújváros-FTC 2-3, Honvéd-Vasas 3-0

Jelen állás szerint a Vasas és a DVTK a két kieső

84. perc: Wils kapott sárga lapot

88. perc: Csere a vendégeknél, Drazic helyett Oláh

89. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Kiss Tamás kapott labdát a jobb oldalon Németh Máriótól, majd 13 méterről a kifutó kapus felett a jobb sarokba sarokba emelt (1-0). Kiss Tamás sárga lapot kapott túlzott gólörömét.

Három perc a hosszabbítás

91. perc: Németh Márió cselezett kettőt, majd nyolc méteres lövését védte lábbal Dombó

Végeeee, NB I-esek maradtunk! Utóbb kiderült, a mieink döntetlennel is első osztályúak maradtak volna.