Öt gól, egy piros lap: vereség a Honvédtól

Az OTP Bank Liga nyitófordulójában a jól küzdő Szombathelyi Haladás 3-2-re alulmaradt a Budapest Honvéd otthonában.

BUDAPEST HONVÉD-SZOMBATHELYI HALADÁS 3-2 (1-1)

Budapest, Bozsik-stadion, 1800 néző,  játékvezető: Berke

Honvéd: Gróf - Batik, Kamber, Svorc - Heffler, Nagy G., Vadócz, Gazdag, Uzoma - Danilo, Holender

Haladás: Király - Schimmer, Kolcák, Benes, Bosnjak - Grumics, Jagodics - Mészáros, Petró, Lyng - Priskin

A Hali cseréi: Gyurján, Tamás, Habovda, Rácz, Németh Márió, Halmosi, Funsho

Michael Rabusic sérülése után még nincs bevethető állapotban, ezért a cseh csatár nem kerettag.

Az időjárás nem fogadta kegyeibe a két gárdát: szakad az eső. Ahogy Kispesten már megszokhattuk, a kezdés előtt a himnusz szól.

A Hali kezdte a mérkőzést. A hazaiak piros-fehér csíkos felsőben, fekete nadrágban és piros-fehér sportszárban játszanak. A Haladás zöld felsőben, fehér nadrágban és zöld sportszárban szerepel.

3. perc: Bosnjak húzódott előre, a védő 24 méterről alig lőtt fölé

5. perc: Heffler 20 méteres próbálkozását védte Király

Kiegyenlített eddig a mérkőzés, változatos, jó iramú a játék.

14. perc: Skvorc kapott sárga lapot

16. perc: Itt is egy sárga lap, Jagodics kapta

19. perc: Nagy jobbról ívelt középre, Holender a tizenegyespontnál előrevetődve fölé fejelt

27. perc: Bosnjak dobta be a labdát balról, a kapu elé. Priskinről visszakerült hozzá, majd 18 méterről a jobb sarok felé lőtt, Gróf védett

31. perc: Danilo húzott befelé, de 17 méteres lapos, jobb sarokra tartó lövését védte Király

33. perc: Óriási dörgés, villámlás - Berke Balázs játékvezető a szabályos szerint egyelőre megállította a játékot, a játékosok besétáltak az öltözőbe.

Nos, jó hírünk van, az eső ugyan szakad, a csapatok azonban pár perc várakozás után visszatértek a pályára, folytatódhat a mérkőzés.

34. perc: Heffler könyökölte le Bosnjakot, akinek eleredt az orra vére, ápolni kell

37. perc: Benes labdát veszített, Gazdag egyből a jobb oldalon kiugró Danilóhoz passzolt a brazil támadó 10 méterről laposan, a kapu közepébe lőtt (1-0).

41. perc: Csere a Haladásban, Bosnjak nem tudta folytatni a játékot, Habodva állt be

44. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!Jagodics pazar labdájával Mészáros ugrott ki a jobb oldalon, 10 méteres lövését bravúrral tolta szögletre Gróf. A jobb oldali szögletet Petró ívelte be, Priskin pedig hét méterről a jobb sarokba fejelt (1-1)

Vége az első félidőne

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt

52. perc: Priskin sarokkal tette vissza a labdát Schimmernek, a védő beadását a hosszún Lyng kevéssel fejelte kapu fölé

53. perc: Benes kapott sárga lapot

55. perc: Heffler 23 méteres szabadrúgása ment el a bal felső sarok mellett

59. perc: Holender bal oldali szögletét a rövid saroknál érkező Batik sarokkal pörgette kapura, de Habovda a jobb kapufánál szögletre fejelte a labdát

63. perc: Csere a Honvédban, Holender helyett Lukács állt be

64. perc: Habovdát rúgta meg hátulról Nagy, ápolni kell a Haladás védőjét

65. perc: Batik 24 méteres, bal sarokra tartó lövését védte Király

67. perc: 2-1. Holender jobbról ívelt be szabadrúgást, a hosszún érkező Kamber hat méterről, éles szögből, külsővel úgy lőtt a jobb felső sarokba, hogy Király csak beleütni tudott a labdába (2-1)

71. perc: Csere a Haladásban, Lynet Funsho váltotta

74. perc: Petró kapott sárga lapot

76. perc: 3-1. Vadócz indította a bal szélen kilépő Lukácsot, a támadó egy csel után 14 méterről a kifutó Király mellett a bal sarokba lőtt

78. perc: Csere a Haladásban, Petró helyett Németh Márió állt be

80. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Mészáros jobbról beívelt labdáját Funsho hét méterről a bal felső sarokba fejelte (3-2)

81. perc: Priskin tartotta fel a mellette elfutó Honvéd-játékost, Berke meglepetésre és érthetetlenül kiállította a csatárt

85. perc: Csere a Honvédban, Gazdag le, Pölöskei be

92. perc: Csere a Honvédban, Danilo helyett Cipf állt be

93. perc: Lukács jobb oldali beadását Cipf ollózva a felső kapufára lőtte