Rába-parti döntetlen

2018.08.26. 22:00
Pum András

A női labdarúgó NB I. második fordulójában a Haladás-Viktória FC döntetlent játszott a Rába-partján.

Győri ETO-Haladás-Viktória FC 2-2 (0-1). – Győr, 200 néző, női NB I-es labdarúgó-mérkőzés, vezette: Somogyi

Győri ETO: Barti – Fél P., Gődér, Kovács L., Fél A. – Erdész (Feketevizi, 74.), Bódai, Dénes – Ploner (Horváth C., 58.), Sárosi, SÜLE. Edző: Horváth István.

Haladás-Viktória: BÍRÓ – Balogh, FÖRDŐS, Tálosi, Kiss Zs. (Sitku, 60.)– Tóth A., FÁBIÁN – RÁCZ – Manhart, Szakonyi, Öreg. Edző: Simon Attila.

A szombathelyiek már a kezdés után magukhoz ragadták az irányítást. Az első félidőben a vasiak domináltak, több helyzetet is kidolgoztak. A játékrész lefújása előtt egy szépségdíjas góllal megszerezték a vezetést: Rácz Zsófia 30 méterről a kint álló kapus felett a hálóba emelt (0-1).
Szünet után vezetésük birtokában túlságosan is megnyugodtak a vendégek, a győriek pedig Süle duplájával fordítottak (2-1). A viktóriások összeszedték magukat, és a 75. percben egy lepattanó labdát a menteni akaró győri Kovács közelről a saját kapujába lőtt (2-2). A hajrát megnyomták a vendégek, de hiába szegezték kapujukhoz ellenfelüket, újabb gól már nem született.
A kifejezetten jó iramú mérkőzésen a vasiak rengeteg helyzetet kihagytak, ezért nem érdemeltek győzelmet.

Rácz Zsófia szépségdíjas gólt szerzett

Simon Attila: – Sajnálom, hogy győzelmet szalasztottunk el, de a futball örök törvénye, hogy ennyi lehetőséget nem lehet büntetlenül kihagyni. A hazaiaknak két helyzetük volt – mindkettőt berúgták.

A 2. forduló további eredményei: Szeged–Pécs 2-1, FTC–Diósgyőr 3-1, MTK–Astra 3-1.
A válogatott ukrajnai világbajnoki selejtező mérkőzése miatt a hétvégén nem lépnek pályára a csapatok