Értékes akadémista döntetlen

2018.10.08. 14:30

Az I. osztályú utánpótlás labdarúgó-bajnokságok 8. fordulójában az Illés Akadémia-Haladás U14-es csapata döntetlent játszott, az U15-ös kikapott.

U14
Illés Akadémia-Haladás–Vasas Kubala Akadémia 1-1 (0-1). – Illés Akadémia, vez
ette: Németh A.
Illés-Haladás: Olasz (Pataki) – Nagy R. (Stifter), SZVOBODA, Papp Cs. (Ligeti), Mozsár, Frák (Udvardi), Vékony (Balogh), VARGA O. (Varga D.), Kovács B., Somfalvi (Magyar), BONYHÁRD. Edző: Noé Dávid.
Az első negyedórában a bajnokság egyik legjobb együttesére nagy nyomást helyezett a szombathelyi csapat.  A vendégek egyik játékosa a 27. percben utolsó emberként szabálytalankodott, így a vendégek tíz főre fogyatkoztak. Egy nagy egyéni hiba után mégis a fővárosiak szereztek vezetést. Szünet után a vasiak mentek előre, nem adták fel és a mérkőzés végén egy szép góllal egalizáltak. Kiegyenlített mérkőzésen a vasiakat dicséret illeti, hogy erős együttes ellen pontot szereztek. Gólszerző: Szvoboda.
A bajnokság állása: 1. MTK 21 pont, 2. Honvéd-Magyar Futball Akadémia 16, 3. Békéscsaba 13, ... 13. Illés-Haladás 5.
8. forduló, szombat, 14.00: Pécs–Illés-Haladás.

U15
Illés Akadémia-Haladás–Vasas Kubala Akadémia 0-1 (0-1). – Illés Akadémia, vezet
te: Talabér
Illés-Haladás: Simon – Bogdányi, Szabó B., Kállai (Horváth J.), Tama (Horváth Á.), Kovács P., Horváth K., Pataki, Iván, Miszori (Vigh), Bátori-Tóth (Németh Á.). Edző: Sipos Norbert.
A mérkőzés elején a vendégek egy szerencsés góllal szereztek vezetést. Ezt követően hiába támadták végig a meccset a szombathelyiek, valamennyi helyzetüket kihagyták.
A bajnokság állása: 1. Puskás Akadémia 19 pont, 2. Mol Vidi 19, 3. MTK 16, ... 10. Illés-Haladás 8.
8. forduló, szombat, 12.00: Pécsi MFC–Illés-Haladás
Az U16-os U17-es és U19-es bajnokságban nem rendeztek fordulót az elmúlt hétvégén.