Győzött az U14 és az U17

2018.11.14. 20:10

Az I. osztályú utánpótlás-labdarúgó bajnokságok 13. fordulójában az Illés Akadémia-Haladás U14-es és U17-es csapata is győzött. Az U16-osok pedig értékes pontot szereztek a listavezető Honvéd ellen.

U14
Kecskemét–Illés Akadémia-Haladás 1-3 (1-1). – Kecskemét, vezette
: Bosnyák.
Illés Akadémia-Haladás: Olasz – Nagy R., Szvoboda, BOLLA, Papp (FÁBIÁNKOVITS), Mozsár (Bonyhárd), Frák, Vékony (Varga O.), Kovács B., Somfalvi (Varga D., Stifter), Udvardi (MOHOS). Edző: Noé Dávid.
A hosszú utazás rányomta bélyegét a szombathelyi csapat első félidei játékára. Hiába szereztek vezetést a vasiak, futballistái nagy része dekoncentráltan játszott. A második félidőben viszont már frissebben futballozott és az utóbbi időben jellemző, jó játékot nyújtotta az Illés-Haladás. S két gólja mellett még rengeteg helyzetet kidolgozva megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. Gólszerzők: Bonyhárd, Vékony, Nagy R.
A bajnokság állása: 1. Honvéd 28 pont, 2. MTK 28, 3. FTC 25, … 9. Illés-Haladás 14.
13. forduló, szombat, 15.00: Illés-Haladás–MTK.

U15
Kecskemét–Illés-Haladás 5-1 (1-1). – Kecskemét, vezette
: Gelete.
Illés-Haladás: Tóth B. – Bogdányi, Várnai (Németh Á.), Bolla, Kállai, Tama, Horváth Á., Kovács P. (Bátori-Tóth), Horváth K., Pataki, Miszori. Edző: Sipos Norbert.
A kecskeméti együttes jobban akarta a győzelmet, és ezért többet is tett. Gólszerző: Bolla.
A bajnokság állása: 1. Puskás Akadémia 34, 2. Mol Vidi 29, 3. MTK 25, … 7. Illés-Haladás 17.
13. forduló, szombat, 13.00: Illés-Haladás–MTK.

U16
Illés-Haladás–Honvéd-Magyar Futball Akadémia 0-0. – Illés Akadémia, vezette
: Kiss N.
Illés-Haladás: Senkó – Reseterits, Fekete, Baranyai, Palkó (Simon), Doncsecz, Horváth R. (Tóth Á.), Markó, Rosner, Szabó B., Heiter (Horváth K.). Edző: Németh Richárd.
Az első félidőben nagyon fegyelmezetten futballoztak a vasiak, jól védekeztek és volt lehetőségük a gólszerzésre is. A vendégek viszont a tizenhatosig sem igen jutottak el. Szünet után a fővárosiak már jóval több kockázatot vállaltak, ám komoly helyzeteik a hazaiaknak adódtak, akik a végén meccslabdát is rontottak. Az Illés-Haladás remekül futballozott erős riválisa ellen, valamennyi labdarúgója jó teljesítményt nyújtott.
A bajnokság állása: 1. Honvéd 27, 2. MTK 20, 3. Puskás Akadémia 19, … 6. Illés-Haladás 12.
13. forduló, szombat, 11.00: Diósgyőri VTK–Illés-Haladás.

U17
Illés-Haladás–Honvéd-Magyar Futball Akadémia 3-2 (2-1). – Illés Akadémia, vezette
: Füzi.
Illés-Haladás: Hegyi – Auer, Debreceni, WOTH, SZALAY, Vajda, Basics, KÁLLAI (Füzik), Schuszter (Jakab), Csomós, Tóth M. (Volter). Edző: Oross Márton.
A jó erőkből álló Honvéd ellen jó felfogásban játszottak a vasiak. Amellett, hogy csapatként futballoztak, akadtak extra egyéni teljesítmények is – győzelmükkel pedig stabilizálták helyüket az élbolyban. Gólszerzők: Csomós, Kállai, Szalay.
A bajnokság állása: 1. MTK 21, 2. Puskás Akadémia 20, 3. Honvéd 19, 4. Illés-Haladás 15.

Tóth-Gábor Kristóf sem tudott segíteni csapatán az MTK ellen

U19
Illés-Haladás–MTK 1-2 (0-0). – Illés Akadémia, vezette:
Szeibert.
Illés-Haladás: Viganó – Bokor, Horváth M., NYÁRI, Edelényi (Halmai), Molnár T. (Tóth-Gábor), FÜLEKI, Kiss B., Balogh, Bolla, Oláh (Illés). Edző: Németh Szabolcs.
A bajnokságot toronymagasan vezető fővárosiakkal jó iramú mérkőzést vívtak a vasiak. Ám míg a hazaiak kihagyták, a vendégek berúgták helyzeteiket. Az Illés-Haladás továbbra sem tud kilábalni a gödörből. Gólszerző: Edelényi.
A bajnokság állása: 1. MTK 25, 2. Debrecen 22, 3. FTC 15, … 6. Illés-Haladás 12.
13. forduló, szombat, 11.00: Illés Haladás–Puskás Akadémia.