Döntetlen a Diósgyőr ellen

2018.12.01. 16:50

Az OTP Bank Liga 16. fordulójában szombaton a Szombathelyi Haladás 1-1-es döntetlent játszott a Diósgyőrrel.

SZOMBATHELYI HALADÁS - DIÓSGYŐRI VTK 1-1 (0-0)

Szombathely, 2214 néző, játékvezető: Andó-Szabó

Haladás: Rózsa – Habovda, Benes,Tamás, Bosnjak – Mészáros, Daushvili, Jagodics, Ofosu – Németh Márió, Priskin.

DVTK: Bukrán -  Sesztakov, Brkovics, Karan, Tamás M. – Hasani, Tajti, Szabó B., Márkvár, Juhar – Mihajlovics.

A mérkőzés előtt az FTC ellen 400. NB I-es mérkőzését ünneplő Halmosi Pétert köszöntötte Tóth Miklós ügyvezető igazgató és Vörös Csaba technikai vezető.

A szombathelyiek fehér felsőben, zöld nadrágban és zöld sportszárban, a vendégek tiszta pirosban futballoznak

2. perc: Daushvili kapott sárga lapot a meccs elején

Tíz perc telt el a meccsből, egyik csapat sem rontott a másiknak, egyelőre mintha ismerkednének a felek - fő az óvatosság alapon

A Hali kispadján Király, Rácz, Funsho, Gaál, Kolcák, Halmosi, Rabusic foglalnak helyet

16. perc: Habovda vette észre Mészárost a jobb oldalon, a támadó térült-fordult, majd 16 méterről a jobb sarok mellé emelt

22. perc: Egy lepattanó labdát Szabó Bence 14 méterről a felső kapufára bombázott. A labda a gólvonalról kifelé vágódott

23. perc: Tűzijáték a diósgyőri kapu előtt, az akció végén Habodva jobb oldali lövését védte Bukrán - de már les volt

Egy csatát egyébként már megnyertek a szombathelyiek. Mindkét csapat Bükfürdőn, de nem ugyanabban a szállodában készült péntek késő délután óta a meccsre. Nos, a két együttest szállító busz szombaton véletlenül éppen ugyanakkor indult el a meccsre, de a hazaiak rutinos sofőrje ekkor inkább Csepreg felé vette az irányt, míg a vendégeké a papíron rövidebb, de kacskaringósabb utat választotta, az acsádit. Nos, a Haladás busza így 25 perccel korábban ért a stadionba, mint a DVTK-é. 1-0 ide...

Félóra pergett le az eseményekben nem éppen bővelkedő mérkőzésből, játékban egyik csapat sem tudott a másik fölé kerekedni

31. perc: Hasani 28 méteres, bal sarokra tartó szabadrúgását védte mutatós vetődéssel Rózsa

34. perc: Karan kapott sárga lapot

35. perc: Egy gyors diósgyőri kontra végén Márkvárt lépett ki egyedül, de 12 méterről, ziccerből leadott lövését Rózsa bravúrral védte

40. perc: Márkvárt 22 méteres lövése a jobb kapufát érintve vágódott mellé

Vége az első félidőnek

48. perc: Bosnjak adott be balról, Németh Márió 10 méteres lövése az ötösön álló Brkovics kezéről (válláról?) szögletre vágódott. Andó-Szabó szerint nem volt tizenegyes. Priskin reklamált, kapott is egy sárga lapot

59. perc: Szabó Bence kapott sárga lapot. Ezt megelőzően Németh Márió kapott a vádlijához, majd lerogyott a földre. Nem fest túl jól a támadó, az oldalvonal mellett ápolják

61. perc: Csere a DVTK-ban, Mihajlovic helyett Vernes állt be

64. perc: Csere a Haladásban, Németh Márió helyére Gaál érkezett

65. perc: Szabótól Hasani kapott labdát középen, majd egy csel után 12 méterről a bal sarokba lőtt (0-1).

67. perc: Gaál jobbról belőtt szabadrúgását Benes fejelte kapura 12 méterrő, Bukrán bravúrral védte a kapu bal oldalába tartó fejest

68. perc: Csere a Haladásban, Daushvili helyett Rácz a pályán

70. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! 1-1! Gaál jobbról élesen kapu elé lőtt szabadrúgását a hosszún érkező Habovda estében, hat méterről a léc alá vágta. A labda a felső kapufáról vágódott a hálóba (1-1)

2214 a hivatalos nézőszám

79. perc: Csere a Diósgyőrben, Hasani le, Bacsa be

83. perc: Tajti kapott sárga lapot

85. perc: Bosnjak 21 méreres lövését tolta szögletre Bukrán

86. perc: Ofosu helyett Funsho állt be a Haladásban

87. perc: Csere a Diósgyőrben, Szabó helyett Bárdos érkezett