Az OTP Bank Liga 18. fordulójában szombaton a Szombathelyi Haladás 2-0-ra kikapott a Debrecentől.

SZOMBATHELYI HALADÁS - DEBRECENI VSC 0-2 (0-1)

Szombathely, játékvezető: Kassai

Haladás: Király – Habovda, Benes, Tamás, Bosnjak – Mészáros, Daushvili, Jagodics, Németh Márió – Funsho, Gaál

Debrecen: Nagy S. – Kinyik, Szatmári, Pávkovics, Ferenczi – Haris, Bódi, Kusnyer, Szécsi – Avdijaj, Varga K.

1. perc: Funsho futott el a jobb oldalon, beadásába Haris a tizenhatoson belül kézzel ütött bele. Tizenegyes! A büntetőt Gaál a jobb sarok felé rúgta, Nagy Sándor védett. A kipattanó Gaál elé került, ám 10 méterről a bal sarok mellé helyezett.

8. perc: Habovda passzolt Mészároshoz, aki 10 méterről, balról lőtt, de Nagy védett

14. perc: Bódi 20 méterről, kissé balról leadott szabadrúgása a jobb sarokban landolt. Király vetődött, de csak beleérnie tudott a labdába. (0-1)

21. perc: Gaál jobb oldali szögletét Funshio nyolc méterről Nagy kezébe fejelte

24. perc: Dauhsvili kapott sárga lapot

26. perc: Szécsi került ziccerbe a bal oldalon, a kaputól hét méterre. Léc alá tartó lövését Király óriási bravúrral tolta fölé

30. perc: Csere a Debrecenben, a sérült Pávkovics helyett Jovanovics állt be. Jagodics megpróbálja meggyőzni Pávkovicsot, hogy ne az alapvonal mellett sétáljon ki, hanem az oldalvonalnál. Végül Kassai is így gondolja, úgyhogy a védő az oldalvonalnál hagyja el a pályát

31. perc: Gaál szabadrúgását Benes fejelte le Mészárosnak, a támadó jobbról, hat méterről kapura lőtt, de Nagy bravúrral védte a jobb sarokba igyekvő labdát

Folyamatosan a Debrecen tizenhatos előtt pattog a labda, a Haladás beszorítja ellenfelét. Annak ellenére, hogy a vendégcsapat vezet, a Hali játszik jobban.

39. perc: Gaál jobb oldali szögletét Benes hat méterről egy védővel a nyakán fölé fejelte

44. perc: Tamás kapott sárga lapot

45. perc: Szécsi került ziccerbe, de hét méterről fölé lőtt

45+1: Németh Márió kapott sárga lapot

Vége az első félidőnek

A szünetben kettőt cserélt a Haladás. Daushvili és Németh Márió helyett Grumics és Priskin állt be

51. perc: Funsho lőtt fölé 19 méterről

57. perc: Varga Kevin kapott sárga lapot

58. perc: Kusnyir jobb oldali beadását Szécsi 12 méterről a jobb sarokba lőtte (0-2)

64. perc: Szécsi kapott labdát a jobb oldalon, majd 12 méterről a bal oldalhálóba lőtt.

66. perc: Bódi jobb oldali szögletét Szécsi fejelte kapura öt méterről, Király reflexszel tolta szögletre a labdát

71. perc: Csere a szombathelyieknél, Gaál helyett Ofosu állt be

A Haladás rendületlenül megy előre 0-2-nél is, egyelőre kevés eredménnyel

77. perc: Funsho kapott sárga lapot

1220 a hivatalos nézőszám

82. perc: Mészáros kapott sárga lapot

85. perc: Bosnjak passzolt középen Priskinhez,a támadó 11 méteres lövését blokkolták a védők

87. perc: Csere a Debrecenben, Varga Kevin helyett Könyves állt be

89. perc: Mészáros rúgott össze ellenfelével, Kassai meglepetésre sárga lapot adott a támadónak, majd mivel ez volt a második sárgája, kiállította

Két perc a ráadás

90. perc: Csere a Debrecenben, Szécsi le, Takács be

Vége a mérkőzésnek. A Haladásnem futballozott rosszul, de ezért nem adnak pontot.