Rosszul kezdte a meccset és kikapott a Haladás

Az OTP Bank Liga 1. fordulójában a Szombathelyi Swietelsky-Haladás 3-1-re kikapott az FTC otthonában.

FTC-SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS 3-1 (3-0)

Budapest, Groupama Aréna, játékvezető: Solymosi

FTC: Dibusz - Dilaver, Hüsing, Leandro, Ramírez - Pintér, Lovrencsics, Trinks - Varga R., Gera - Böde

Haladás: Király - Polgár, S.Wils, Jagodics, Bosnjak - Iszlai, Overgoor - Németh M., Gaál, Ars, Halmosi.

Mészöly Géza egy helyen - kényszerből - változtatott az előzetesen megadott összeállításon, Ezequiel Calvente ágyéksérülése nem jött rendbe, helyett Sjoerd Ars került a kezdőbe. A Hali cseréi: Rózsa, Angyal, Kovács, Rácz, Tóth Máté, Williams, Jancsó.

A VIP-részlegben több, a közel és a távoli múlt kiváló futballistáját is láthattuk, így például Détári Lajost, Lisztes Krisztiánt.

Fél óra van a kezdésig, egyelőre meglehetősen kevesen, körülbelül 500-an lehetünk. Szerencsére az eső elállt, kérdés, mennyire viselte meg a gyepet az égi áldás.

Rossz hírünk van, ismét megeredt az eső...

Ettől függetlenül a Fradi-sas egy nagy kört megtéve berepült a pályára.

Szép számban jöttek Hali-szurkolók, tíz perccel a kezdés előtt körülbelül 100-an drukkolnak Halmosiéknak.

Most érkeztek ki a csapatok, az FTC zöld-fehér csíkos mezben, a Hali tiszta feketében játszik majd.

A mérkőzés előtt az FTC - mint bajok és kupagyőztes - megkapta a Szuper Kupát.

Egyelőre várunk a kezdésre.

A Fradi B-közép nagy tapssal köszöntötte az előttük a kapuba beálló Király Gábort. Sőt, szól a Király Gabi rigmus!

A Hali kezdte a játékot.

A Fradi jobban kezdett, többször is ott pattogott a labda Király kapuja előtt.

4. percBöde jobbról beívelt labdáját Trinks hat méterről a jobb sarokba fejelte (1-0). Hidegzuhany.

7. perc: Bödét hagytuk teljesen üresen a jobb szélen, aki begyalogolt a tizenhatoson belülre, majd 12 méterről kilőtte a jobb sarkot (2-0).

A kezdeti sokk után elkezdtünk focizni, de kapura veszélytelenek vagyunk.

Változatos a meccs, hullámzik a játék.

20. perc: Bosnjak a bal oldalon kiugratta Halmosit, a középpályás 13 méteres lövését nagy bravúrral védte Dibusz, a kipattanót Ars hét méterről a jobb sarok mellé helyezte.

Beszorult a Fradi az utóbbi percekben.

26. perc: Gera 25 méterről szúrta rá a labdát, fölé.

27. perc: Bizonytalankodtunk hátul, Varga elé került a labda a bal szélen, szerencsére 13 méteres lövését Stef Wils blokkolta.

27. perc: Stef Wils kapott sárga lapot, mert a tizenhatos előtt kezezett. A 17 méterről elvégzett szabadrúgást Gera centikkel a léc fölé emelte

32. perc: Ramírez futott el a bal szélen, beívelését Trinks öt méterről a léc fölé bólintotta

Mezőnyben egyáltalán nem játszik rosszul a Haladás, de az utolsó passzok rosszak.

36. perc: Overgoor hazaadását Király az előtte álló Bödéhez passzolta, aki köszönte az átadást, kicselezte a kapust, majd hat méterről az üres kapuba gurított (3-0).

38. perc: Németh Márió 18 méteres, jobb sarokra tartó lövését védte bravúrral Dibusz

43. perc: Ramírez maradt üresen ismét a bal szélen, de 12 méteres lövését Király bravúrral védte.

44. perc: Ars került helyzetbe, hét méteres lövését Dibusz nagy vetődéssel szögletre tolta

Vége az első félidőnek.

A szünetben cserélt az FTC, Gerát Nagy Dominik váltotta.

52. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Bosnjak robogott el a bal szélen, beadásába Hüsing a tizenhatoson belül kézzel ütött bele - tizenegyes! A büntetőt Iszlai higgadtan a jobb sarokba lőtte (3-1).

57. perc: Gaál kapott sárga lapot

59. perc: Csere a Haladásban, Overgoor helyett Kovács állt be

64. perc: Pintér jobb oldali beadását Trinks öt méterről alig fejelte a bal sarok mellé. Csere a Fradiban, Lovrencsics helyett Sesták állt be

65. perc: Sestákhoz került a labda a jobb oldalon, a szlovák válogatott támadó 16 támadó 17 méteres lövése alig ment el a jobb sarok mellett

66. perc: Ramírez bal oldali passzát Sesták egyből, hat méterről lőtte kapura, Király lábbal nagyot védett

68. perc: Csere a Haladásban, Ars helyett Williams a pályán

70. perc: Böde 18 méteres, jobb sarokra tartó lapos lövését elvetődve fogta Király

Továbbra is benne van a levegőben, ha a Hali szerezne még egy gólt, nagyon izgalmas lehetne a hajrá...

72. perc: Csere a hazai együttesben, Böde helyett Djuricin állt be

75. perc: Djuricin kapott labdát, megiramodott vele, de 17 méteres lapos, középre tartó lövését Király biztosan védte.

76. perc: Ez kemény volt. Ramírez bal oldali beadását Iszlai fel akart szabadítani, de 11 méterről saját kapuját vette célba, szerencsére éppen Király kezébe lőtt.

77. perc: Djuricin hét méterről a kivetődő Király mellett a jobb sarok mellé helyezett

79. perc: Bosnjak kapott sárga lapot

78. perc: Pintér is kapott egy sárga lapot

84. perc: Csere a Haliban, Németh helyett Rácz állt be

84. perc: Gaál szabadrúgása kijött védőkről, a kipattanót Halmosi szúrta rá 19 méterről, a Dilaveren gellert kapott labdát Dibusz üggyel-bajjal védte

87. perc: Djuricin kapott sárga lapot, mert letarolta Bosnjakot