Győzelmet érdemelt volna a Haladás

2016.07.30. 17:35

Az OTP Bank Liga 3. a Haladás végigtámadta a meccset, a hosszabbításban meccslabdát is hibázott - így végül meg kellett elégednie az 1-1-es döntetlennel. A vasiak győzelmet szalasztottak el.

SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS - BUDAPEST HONVÉD FC 1-1 (0-0)

Sopron, 1118 néző, játékvezető: Vad II.

Haladás: Király - Polgár, Wils, Jagodics, Bosnjak - Iszlai, Overgoor, Rácz - Gaál, Ars, Halmosi

Honvéd: Horváth A. - Botka, Lovric, Kamber, Hajdú - Gazdag, Bobál, Holender, Hidi - Koszta, Eppel.

Mészöly Géza nem változtatott az előzetesen megadott összeállításon, ugyanaz a gárda kezd, mint a Mezőkövesd ellen. Reméljük, ezúttal több sikerrel jár a csapat.

Ideális futballidő van a soproni stadionban, beborult az ég is, már egyáltalán nincs kánikula.

Bőszen dolgoznak a pálya öntőberendezései - de egyébként is kifogástalan állapotú a soproni gyep.

A Haladás tiszta zöldben, a Honvéd talpig fehérben szerepel. A szurkolói vonattal 300-an érkeztek.

A vasiak kezdték a játékot, HAJRÁ HALI!

3. perc: Hidi kapott sárga lapot, mert felvágta Ráczot

A Hali játékosai letámadják a vendégeket - ez az első kirúgásnál kissé meg is zavarta Horváth kapust

8. perc: Rácz, balról 30 méterről elvégzett szabadrúgását Gaál hat méterről alig fejelte a bal sarok mellé. Az esetnél Horváth beverte a fejét a kapufába, ápolni is kellett

14. perc: Iszlai kapott sárga lapot, mert lerántotta Eppelt. A szabadrúgást jobbról, éles szögből Koszta csavarta kapura, Király bravúrral tolta ki a léc alá tartó labdát

Egyelőre nem sok minden történt, rengeteg az átadási hiba.

Kisütött a nap...ez egy jó hír...

28. perc: Overgoor 21 méteres szabadrúgás csavarodott el a felső kapufa felett

Masszívan védekezik a Kispest, egyelőre nem tudunk átjutni a védelmén. Pedig próbálkozunk derekasan.

40. perc: Koszta iramodott meg, majd 19 méterről, kissé jobbról a bal sarok mellé lőtt

41. perc: Gaál elé került  labda a jobb oldalon, a támadó 15 méteres bombája nem sokkal zúgott el a léc felett

43. perc: Bosnjakot kell ápolni, egy felugrásnál az egyik kispesti odaütött neki

Két perc a hosszabbítás

Vége az első félidőnek

A Hali már kint a pályán, a szünetben Ars helyett Németh Márió állt be

Nem változott a játék képe, a Haladás támad, a Honvéd foggal-körömmel őrzi a döntetlent.

51. perc: Csere a Honvédban, Hidi ment le, Nagy Gergő állt be

59. perc: Halmosi szépen fordult le védőjéről, de ahelyett, hogy a kiugrásra kész Némethez passzolt volna, 22 méterről a bal sarok mellé lőtt

62. perc: Csere a Botka helyett Baráth állt be

64. perc: Rácz tört be erőszakosan a jobb oldalon a tizenhatoson belülre, de Bobál becsúszva szerelte

69. perc: Csere a Haladásban, Overgoor helyett Williams állt be

70. perc: Halmosi, balról leadott, beadásszerű lövését a léc alól tolta ki Horváth

72. perc: Egy jobb oldali szöglet után Gaál 13 méterről a léc fölé emelt

73. perc: GÓÓÓÓÓÓÓL!Halmosi futott el a bal oldalon, laposan középre lőtt labdáját a becsúszó Rácz elől Hajdú négy méterről a saját kapujának jobb sarkába lőtte - Öngól!  (1-1).

75. perc: 1-1. A semmiből szerzett gólt a Kispest. Baráth jobbról, 10 méterről középre lőtt labdája Bosnjakon megpattanva a kapu közepébe vágódott - ez is öngól. 1-1.

76. perc: Csere a Haliban, Gaál helyett Kovács érkezett

79. perc: Csere a Honvédban, Eppelt Vernes váltotta

A Hali megy előre a győztes gólért, a Honvéd őrzi a számára oly értékes döntetlent

89. perc: Nagy Gergő kapott sárga lapot

90. perc: Williams maradt egyedül a bal szélen, de akrobatikus mozdulattal leadott, 14 méteres lövését szögletre ütötte Horváth

Négy perc a hosszabbítás

92. perc: Meccslabda volt! Rácz passzolt a jobb szélen kilépő Kovácshoz, aki 12 méterről óriási helyzetben, ballal, centikkel a jobb sarok mellé helyezett

Vége a mérkőzésnek. A Haladás - különösen a második félidőben - sokat tett a három pontért, győzelmet érdemelt volna.