Szép volt, fiúk!

2017.09.16. 17:35

Az OTP Bank Liga 9. fordulójában a Szombathelyi Swietelsky-Haladás 1-0-ra nyert az Újpest ellen. Fontos győzelmet arattunk!

SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS - ÚJPEST FC 1-0 (0-0)

Sopron, 1710 néző, játékvezető: Erdős

Haladás: Király - Polgár, Wils, Jagodics, Bosnjak - Kovács L., Jancsó, Tóth M. - Németh M. - Ramos, Williams.

Újpest: Pajovic - Szűcs, Litauszki, Kálnoki-Kis, Mohl - Pauljevic, Salétros, Nagy D., Windecker - Simon, Novothny.

A Hali cseréi: Gyurján, Rácz, Kiss T., Németh Milán, Martínez, Devecseri, Halmosi.

A Haladás zöld felsőben, fekete nadrágban, és fekete sportszárban, az Újpest lila felsőben fehér nadrágban és fehér sportszárban lép pályára.

A Haladás kezdte a játékot.

Hűvös nyugati szél, valódi őszies időben gyűrik egymást a felek.

A nyárra csak a közben előbukkanó nap emlékeztet.

Tíz perc telt el a meccsből, abszolút kiegyenlített a játék. Komoly helyzet egyik kapu előtt sem alakult ki. De komolytalan sem...

12. perc: Bosnjak fejelte a labdát Wils elé, a belga védő 18 méterről, középről, félfordulattal lőtt, de Pajovic biztosan védett

Túl sok minden nem történt az utóbbi hat-hét percben, a Haladás igyekszik feltörni az Újpest védelmét

21. perc: Ramos gyönyörű cselekkel vert át két védőt az alapvonalnál a bal oldalon, középre passzolt labdáját Tóth tűzte kapura 15 méterről, de a bevetődő Kálnoki-Kisről kipattant a lövés

23. perc: Pacsi Bálint elküldte melegíteni a cserejátékosokat

27. perc: Egy előrevágott labdára Király, Jancsó és Novothny indult, a labda a kapusé lett. Novothny viszont ütközött Jancsóval, akit ápolni kell, a középpályás a bokáját fogja. Nagyobb a baj, mert csere lesz.

29. perc: Itt a csere, Jancsót Kiss Tamás váltotta

36. perc: Salétros kapott sárga lapot, mert hátulról buktatta Williamset

A zöld-fehérek irányítják a játékot, az újpestieknél fő a biztonság - ergo jobbára védekeznek

44. perc: Kovács Lóránt kapott sárga la

Friss hír: Jancsó Andrásnak a talpcsontja sérült meg, egyelőre nem tudni elrepedt vagy eltörött

Két perc a hosszabbítás

Vég az első félidőnek

1710 a hivatalos nézőszám

49. perc: Willams ugratta ki Kiss Tamást a jobb szélen, a támadó 14 méteres bombáját Pajovic védte

51. perc: Willams jobbról, az alapvonalról visszagurított labdáját Kiss Tamás 18 méterről a léc fölé bombázta

53. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Bosnjak remekül húzott el a bal szélen, középre passzolt labdáját Williams 15 méterről a kifutó Pajovic lába között a kapu közepébe lőtte (1-0).

57. perc: Nagy Dániel lőtt balról, 10 méterről kapura, a labda egy lábon felpattant, Király bravúrral védte a léc alá tartó lövést

61. perc: Újpesti csere, Pauljevic helyett Angelov érkezett

62. perc: Csere a Haladásban, Németh le, Halmosi be

65. perc: Simon 22 méteres lövése szállt el a léc felett

70. perc: Csere a Haliban, Williams le, Martínez be

72. perc: Windecker kapott sárga lapot

75. perc: Simon 19 méteres lövése nem sokkal suhant el a jobb sarok mellett

76. perc: Salétros helyett Nwobodo állt be

80. perc: Nagy Dániel jobb oldali beadását Novothny nagy helyzetből, hat méterről Király kezébe bólintotta

81. perc: Ramos lőtt egy kipattanót a hálóba. Mindenki ünnepelt, de korai volt az öröm: elvileg les volt..Martínez nem is volt elégedett az ítélettel, reklamált a partjelzőnél, kapott egy sárgát

83. perc: Csere az Újpestben, Simont Bojovic váltotta