Jól küzdött, de alulmaradt a Haladás

2018.04.28. 18:45

Az OTP Bank Liga 28. fordulójában a Haladás ugyan még 1-0-ra vezetett végül 2-1-re kikapott az FTC vendégeként.

FERENCVÁROSI TC - SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS 2-1 (1-1)

Budapest, Groupama Aréna, 7872 néző, játékvezető: Szőts

FTC: Dibusz - Lovrencsics G., Blazic, Koch, Botka - Szpirovszki, Otigba - Varga R., Paintsil, Gorriarán - Böde.

Haladás: Rózsa - Schimmer, Wils, Kolcák, Bosnjak - Jagodics, Grumics - Németh Márió, Rácz, Németh Milán - Williams.

A korábban sérüléssel bajlódó Király Gábor nem vállalta a játékot, a csapatkapitány Halmosi Péter pedig a kispadon kezd.

Kiváló az idő a fővárosban, a két csapat kapusai már javában melegítenek, a két masszőr, Jakab Ferenc és Lipcsei Gábor kedélyesen beszélget az oldavonal mellett.

Csakúgy mint Leandro és Halmosi. De utóbbi most már Gerával cseveg kedélyesen.

Szépen gyülekeznek a nézők, amikor pedig megjelent a kijelzőn a Paks-Videoton eredménye (1-0) tetőfokára hágott a hangulat.

A kezdés előtt az Európa Kupát nyert FTC vízilabdázóit köszöntötték.

A Halit körülbelül 80 szurkoló kísérte el.

A Haladás kezdte a játékot. A hazaiak fehérrel díszített zöld felsőben, zöld nadrágban és sportszárban, a vendégek fehér mezben, fekete nadrágban és fehér sportszárban játszanak.

2. perc: Németh Milán bal oldali beadásáról Williams az utolsó piilanatban maradt le

2. perc: A másik oldalon Paintsil két csel után nyolc méterről lőtt, Rózsa bravúrral védett

6. perc: Remek Rácz-Schimmer jobb oldali akció után utóbbi beadását Williams 12 méterről fölé lőtte

7. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!A védők között kilépő Williams kapott labdát, 15 méteres lövését elsőre Dibusz védte, az ismétlést Williams a kapu közepébe emelte (0-1)

12. perc: Jobb oldali beadás után a hosszún érkező Böde három méteres, jobb sarokra tartó fejesét védte Rózsa

19. perc: Varga Roland egy csel után jobbról, 12 méterről lőtt, Rózsa bravúrral védett

A Fradi ugyan többet támad, de a Haladás sem áll be védekezni, olykor kifejezetten ügyesen támadnak a vasiak.

25. perc: Böde kapott labdát a jobb oldalon, 13 méterről, ziccerből a jobb sarok mellé lőtt

27. perc: Paintsil kevergetett a bal oldalon, majd miután tisztára játszott magát, 17 méterről fölé-mellé lőtt

32. perc: Rózsa kapott sárga lapot időhúzásért

34. perc: Szpirovszki 26 méteres lövése centikkel suhant el a felső léc felett

37. perc: 1-1. Böde labdájával Paintsil ugrott ki a jobb oldalon, majd nyolc méterről a kapu közepébe lőtt. Jagodics az eset előtt kapott egy ütést a tarkójára, még a gyepen feküdt a gólnál...(1-1)

40. perc: Jagodics 20 méteres, jobb alsó sarokra tartó lövését védte nagy bravúrral Dibusz

Egy perc a hosszabbítás

Vége az első félidőnek

A mérkőzést a helyszínen tekinteti meg Georges Leekens, a válogatott szövetségi kapitánya

48. perc: Botka 19 méteres lövését védte nagy vetődéssel Rózsa

57. perc: Otigba próbálkozott 26 méterről, de lövését védte Rózsa

58. perc: Csere a Haladásban, Németh Márió helyett Funsho állt be

60. perc: Rózsa kirúgásával Funsho ugrott ki egyedül, ám Blazic beérte, majd a bíró szerint szabálytalankodott vele

61. perc: Egy szép kontra után Williams elé került a labda, aki 19 méterről nem sokkal tekert a bal felső sarok mellé

62. perc: Csere az FTC-ben, Koch helyett Amadou állt be

Remek a hangulat, mindkét tábor kitesz magáért

68. perc: 2-1. Varga jobb oldali szöglete után Otigba hat méterről a bal oldali kapufára fejelt. A kipattanót Blazic egy méterről sodorta a hálóba (2-1).

70. perc: Csere a Haladásban, Németh Milán helyett Halmosi érkezett

77. perc: Újabb csere a Haladásban, Rácz helyett Pinte állt be

83. perc: Csere a Fradiban, Varga Roland helyett Lovrencsics Balázs érkezett

85. perc: Grumics kapott rúgást, ápolni kell

88. perc: Nagy Dominik és Grumics kapott sárga lapot

Három perc a ráadás

91. perc: Funsho kapott sárga lapot