Egy híján tíz

2018.06.23. 14:10

Első nyári felkészülési mérkőzésünkön 9-0-ra nyertünk a megyei I-es Szany otthonában.

Szany-Szombathelyi Swietelsky-Haladás 0-9 (0-4). -  Szany, 400 néző, felkészülési labdarúgó-mérkőzés, vezette: Köves.

Haladás: Gyurján – Schimmer, Grumics, Bolla, Bosnjak – Jancsó – Tóth M., Rácz, Németh Márió, Halmosi – Kovács. II. félidő: Rózsa – Kovalovszki, Kolcák, Tamás, Németh Milán – Jagodics –  Medgyes, Tóth Máté, Németh Márió, Petró – Kovács. Edző: Michal Hipp.

A szombathelyi együttesben nem lépett pályára az edzéseket már elkezdő, de még nem teljesen egészséges Michael Rabusic. Mészáros Karol még korábbi arccsonttörése, Pinte Patrik talpsérülése miatt nem játszhatott, Király Gábor pedig pihenőt kapott a meccsre.

11. perc: Szöglet után a kipattanó labdát Halmosi 11 méterről a bal sarokba vágta (0-1).

12. perc: Rácz 14 méterről kilőtte a jobb sarkot (0-2).

16. perc: Egy szép támadás végén Halmosi-Németh Márió-Kovács volt a labda útja, utóbbi nyolc méterről a bal sarokba helyezett (0-3).

37. perc: Németh Máriót buktatták a tizenhatoson belül, a büntetőt Tóth Máté a bal sarokba lőtte (0-4).

53. perc: Szép szombathelyi akció végén Németh Márió hét méterről a bal sarokba vágta a labdát (0-5).

56. perc: Németh Milán bal oldali beadását Medgyes öt méterről a bal sarokba vágta (0-6).

68. perc: Németh Milán 30 méterről a bal sarokba bombázott (0-7).

69. perc: A hazaiak egyik játékosa kézzel ért a labdához a tizenhatoson belül. A büntetőt Bosnjak a jobb sarok irányába lőtte, de a kapus védett.

86. perc: Egy bal oldali beadás után Medgyes öt méterről a kapu közepébe helyezett (0-8).

Medgyes Zoltán két gólt szerzett

88. perc: Szintén egy szélről belőtt labdát Jancsó négy méterről a bal sarokba lőtt (0-9)

A Győr-Moson-Sopron megyei II. osztályban bajnoki címet nyerrt szanyiak elleni hírverő mérkőzés jól szolgálta a felkészülést, a meccset végig uraló szombathelyiek magabiztosan nyertek. A találkozó után a hazaiak finom ebédre látták vendégül a vasiakat. Gólszerzők: Medgyes 2, Halmosi, Kovács, Németh Milán, Németh Márió, Tóth Máté (11-esből), Rácz, Jancsó.