Döntetlen az Ajka ellen

2021.07.10. 09:30

Kövesse velünk percről-percre a szombaton tíz órakor kezdődött találkozót.

Szombathelyi Haladás-FC Ajka 1-1 (1-0)

Szombathely, Haladás Sportkomplexum, zárt kapus felkészülési labdarúgó-mérkőzés, vezette:Szilasi.

Haladás: Tedinisinec (Verpecz, 60.)- Kállai (Tóth D., 60.), Mocsi (Dezamits, 83.), Németh Milán (Romic, 60.), Bosnjak (Tarján, 60.) - Csilus (Tóth Máté, 60.), Szekér (Holdampf, 60.), Kiss B. (Rácz, 60.), Doktorics (Hegedűs, 60.)- Délczeg (Szííjártó, 46., Horváth R., 66.)), Tóth Milán (Dragóner, 60.).  Edző: Németh Szabolcs.

Ajka: Horváth D. - Heffler, Tar, Tóth G., Présinger  - Csizmadia, Szücs, Lehoczky, Tajthy - Gaál, Szarka. Edző: Kis Károly.

A Haliban Devecseri Szilárd mellett a lovaglóizmával bajlódó Debreceni Zalán sem léphetett pályára. -A vendégeknél ott van a kezdőben a korábbi szombathelyi futballista, Gaál Bálint.

A Haladűs fehérben, az Ajka tiszta zöldben fuballozik a kánikulában.

6. perc: Egy jobb oldali ajkai szabadrúgás után Tóth Gergely fejesét védte Tedinisinec.

9. perc: Délczeg került helyzetbe, 17 méteres lövése egy ajkai védőt értintve zúgott el a bal sarok mellett.

Tíz perc telt el a meccsből, a mieink irányítják a játékot.

14. perc: Ez szép volt!Tóth Milén tört be erőszakosan a bal oldalon a tizenhatoson belülre, éles szögből, hét méterről leadott lövését szögletre tolta Horváth.

Eltelt a félidő fele, változatlanul egykapuzik a Haladás, jönnek is a beadások mindkét oldalról, de a vendégvédők egyelőre állják a sarat,

.Ahhoz képest, hogy "csak" felkészülési meccs, elég jól pörög mindkét csapat, nem hiányoznak a kemény belépők sem.

36. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Tóth Milán futott el szépen a jobb szélen, középre gurított labdáját Délczeg négy méterről a bal sarokba helyezte (1-0)

Vége az első féiidőnek. A Hali uralja a meccset, jól futballozik, megérdemelten vezet.

Megkezdődött a második félidő, a Haliban Délczeg helyére Szíjjártó Ármin állt be.

Tíz perc telt el, kiegyeníltett a játék, a vendégek az első félidőhöz képest bátrabban futballoznak.

A 60. percben Németh Szabolcs szinte teljes sort cserélt, csak Mocsi és Szíjjártó maradt a pályán.

67. perc: 1-1. Ide-oda pattogott a labda a hazai tizenhatoson belül, végül Vizler hét méterről a jobb sarokba fejelt (1-1). Ezt sajnos szépen végignéztük.

72. perc: Négyen ütköztek a felezővonalnál, Tóth Dávid járt a legrosszabbul, védőnket ápolni kell. Vérzik az orra.

75. perc: Tóth visszatért a pályára.

Az első félidőben sokkal jobban futballoztunk, a második 45 perc teljesen kiegyenlített játékot hozott eddig.

80. perc: Szép támadás végén Dragóner 15 méteres, jobbról leadott lövését védte Horváth.

89. perc: Dragóner balról, 14 méterről alig lőtt a léc fölé.

Vége a mérkőzésnek. Az első félidőben a Hali jobban játszott ellenfelénél, a második játékrész kiegyenlítetettebb volt.