A Szombathelyi Haladás 4-1-re verte az osztrák másodosztályú SK Rapid Wien II. együttesét.

SZOMBATHELYI HALADÁS-SK RAPID WIEN II. (osztrák II. osztály) 4-1 (3-1)

Szombathely, 250 néző, vezette: Pintér.

Haladás: Verpecz (Rózsa, 60.) - Tóth D. (Kállai, 60.), Mocsi (Dezamits, 82.), Romic (Tarján, 74.), Bosnjak - Tóth Máté (Kiss B., 60.), Holdampf (Doktorics, 60.), Hegedűs (Csilus, 60.), Rácz (Szekér, 60.) - Horváth R. (Szijjártó, 60.), Dragóner (Tóth Milán, 60.). Edző: Németh Szabolcs.

Rapid Wien II.: Hedl - Moormann, Disakovic, Eggenfellner, Sulzbacher - Savic, Kanurk, Moritz, Wunsch - Softic, Zimmermann. Edző: Patrick Jovanovic.

A Haladásban nem lépett pályára az ágyékhúzódással bajlódó Délczeg Gergely és a lovaglóizmát fájlaló Debreceni Zalán. A próbajátékon lévő kapustól, Tedinisinectől elköszöntek a vasiak.

1. perc: Mindössze 36 másodperc telt el a meccsből, amikor eladták a labdát az osztrákok a tizenhatos előterében, Hegedűs lecsapott rá, majd 16 méterről a bal felső sarokba lőtt (1-0).

3. perc: Bosnjak futott el a bal szélen, beadását Horváth Rajmund öt méterről a jobb sarokba helyezte (2-0).

A gólok után is uralja a játékot a szombathelyi együttes az osztrák másodosztályban szereplő ellenfele ellen.

Lassan 20 perc telt ela meccsből, kifejezetten jól, lendületesen futballoznak.

24. perc: Wunsch tört be erőszakosan a tizenhatoson belülre, majd 15 méterről a bal sarokba helyezett (2-1).

Ivószünet.

34. perc: Rácz ment el szépen a bal szélen, beadása egy osztrák védőről Tóth Máté elé pattant, a középpályás 10 méterről félmagasan a jobb sarokba lőtt (3-1)

Vége az első félidőnek.

Megkezdődött a második félidő.

A szünetben egyet cserélt Németh Szabolcs:Bosnjak helyére Németh Milán állt be, aki meg is kapta a kapitányi karszalagot.

Az osztrákok kezdtek jobban, de enyhe fölényük helyzetben nem mutatkozott meg.

56. perc: Rácz vezette a bal oldalon a labdát, majd 17 méterről lőtt, de Hedl védett.

63. perc: Szekér 20 méteres lövése okozott gondot az osztrák kapusnak, aki végül üggyel-bajjal, de megfogta a labdát.

67. perc: Gyors hazai kontra után Kiss Bence visszagurított labdáját Szijjártó alig lőtte a jobb felső sarok fölé.

68. perc: Kiss Bence 20 méterről a léc alá bombázott - óriási gól volt! (4-1)

78.perc: Tóth Milán jobbról, nem sokkal lőtt a bal felső sarok mellé.

A 81. percben Tóth Milán lábát húzták el a tizenhatoson belül. A büntetőt a sértett a kapu fölé emelte.

A Haladás sokkal jobban futballozott osztrák második ligás ellenfelénél, rengeteg támadást vezetett, ilyen arányban is megérdemelten nyert a mezőnyben jól passzolgató, de kapura szinte semmi veszélyt nem jelentő Rapid Wien II. ellen.