Így győztek a lányok!

2021.08.31. 10:40
haladas.hu

Női együttesünk idegenben 3-0-ra verte az Astra csapatát. A gólokat Koprena, Gődér és Bódai szerezték.

Astra-Activtek HFC Üllő–Haladás-Viktória FC 0-3 (0-0). Üllő, NB I-es női labdarúgó-mérkőzés, 100 néző, vezette: Kalydy.

Astra: Farkas – Rozmis, Gelb, Kós, Vicsek – Szakonyi, Király, Árvay, Vidács – Véninger, Erdész. Edző: Bene Ferenc.

Haladás-Viktória FC: Bíró – Balogh, Gődér, Horti, Kovács V. (Hajba, 89.) – Németh A. (Kopcsándi, 89.), Urbán V., Swetman, Koprena (Kiss-Lantos, 84.) – Vladulescu (Csizmadia, 84.), Nagy V. (Bódai, 75). Edző: Székely Tibor.

Gólszerzők: Koprena (53. – 11-esből), Gődér (73.), Bódi (80.).

53. perc: Németh Adétl buktatták a 16-oson belül. A 11-est Koprena a kapu jobb oldalába bombázta (0-1).

75. perc: Gődér lépett ki a védősorból, átlépve a félpályát, a körívről lövésre szánta el magát, a labda a kint álló kapus fölött hullott a hálóba – ritkán látható nagy, és talán szerencsés gól volt (0-2).

80. perc: Egy remek támadás végén Bódai került helyzetbe, jobbról tört be a 16-oson belülra, és higgadtan lőtte ki a hosszú sarkot (0-3).

Szombathelyi öröm az öltözőben

Gyorsan magához ragadta az irányítást a Viktória. Mezőnyfölényt alakított ki, többet volt nála a labda, a játék szinte teljes egészében az Astra térfelén zajlott. A hazaiak védekeztek, támadásokat nem tudtak vezetni. A párhacokat ugyanis rendre a vasi játékosok nyerték – különösen Urbán és Gődér volt elemében. Viktoria-támadásokat is hozott az első félidőt, többször eljutott ellenfele kapujához a vasi alakulat – de az utolsó passzok, lövések nem sikerültek. Így gólnélküli döntetlennel vonultak pihenőre a csapatok – ennek az eredménynek a házigazda örülhetett. Fordulás után viszont megtört a jég, jöttek a gólok, és biztosan, ilyen arányban is nyert a remek napot kifogó Viktória. A szombathelyieknél mindeki pályára léphetett.