A Merkantil Bank Liga 24. fordulójában csapatuk 1-0-ra kikapott a III. kerületi TVE-től.

SZOMBATHELYI HALADÁS - III. KERÜLETI TVE 0-1 (0-0)

Szombathely. Haladás Sportkomplexum, Vezeti: Molnár Attila (Bede Tamás, Vörös Dániel).

HALADÁS:  Rózsa – Kállai, Guzmics, Németh Milán, Bosnjak – Kiss B., Holdampf, Horváth R., Doktorics – Lencse, Tóth-Gábor. Vezetőedző: Németh Szabolcs.

III.KERÜLETI TVE: Balázs –  Kulcsár D., Köböl, Bekker, Fejes –  Egerszegi, Rabatin, Barczi, Sili – Horváth O., Borvető. Vezetőedző: Kemenes Szabolcs.

A mérkőzés előtt a Szombathelyi Haladás nevében a tavaly nyáron Tokióban paralimipai aranyérmet szerző, szombathelyi születésű atlétanőt, Ekler Lucát köszöntötte és ajándékozta meg Séllei Árpád ügyvezető igazgató.

A hazaiak vezettek néhány veszélyesebb támadást, de komoly helyzetet még nem sikerült kidolgozniuk.

14. perc: Horváth Rajmund ütközött Fejessel a vendégek tizenhatosán belül, de hiába zuhant a földre a szombathelyi csatár, Molnár továbbot intett.

18. perc: Bosnjak tüzelt balról, 22 méterről, Balázs üggyel-bajjal hárította a bal sarokba igyekvő labdát.

Húsz perc telt el a meccsből, a Haladás eddig lényegesen többet támadott ellenfelénél.

A hangulatra nem lehet panasz, a Hali-tábor szokás szerint végigszurkolja a meccset - gyakorlatilag szünet nélkül énekelnek.

28. perc: Lencse ívelt kapura balról, 19 méterről, a labda azonban - ha kevéssek is - elszállt a bal sarok mellett.

32. perc: Guzmics jobbról ívelt a kapu elé, Tóth-Gábor 11 méterről a jobb sarok mellé fejelt.

34. perc: Horváth Rajmund középről lőtt, Balázs szögletre tolta a jobb sarokba tartó labdát.

Vége az első félidőnek

II. FÉLIDŐ

Megkezdődött a második félidő.

56. perc: Németh Milán került nagy helyzetbe, de 14 méteres lövését bravúrral védte Balázs.

60. perc: Csere a Haladásban, Doktoricsot Tóth Milán váltotta. Immáron tehát négy csatárral rohamoz a Hali.

62. perc: Bosnjak próbálkozott balról, de 17 méterről ballal a jobb felső sarok mellé lőtt.

67. perc: Németh Milán 17 méteres lövése kis híján beakadt a jobb felsőbe - de végül centikkel mellé ment.

70. perc: GÓL. - 0-1. A vendégek első kaput eltaláló lövésükből megszerezték a vezetést. Kulcsár jobb oldali beadását Borvető félfordulattal, 12 méterről a jobb sarokba helyezte (0-1).

75. perc: Kettőscsere a Haladásban, a sérült Németh Milán helyett Csató, valamint Horváth Rajmund helyett Devecseri állt be.

78. perc: Devecseri bal oldali beadását Holdampf sarokkal, 15 méterről lőtte kapura, de Balázs védte a bal sarokba taró labdát.

85. perc: Csere a Haladásban is, Lencse le, Szekér be.

87. perc: Bosnjak bal oldali beadását Tóth Milán a kapunak háttal állva lőtte rá, de Balázs biztosan védett.

Három perc a hosszabbítás.

93. perc: Tóth-Gábor 13 méteres lövése alig suhant el a bal sarok mellett - egyenítési lehetőség volt!

Vége a mérkőzésnek. Sok helyzetet dolgoztunk ki, de ezeket mind ki is hagytuk. A vendégek egyszer találták el a kaput - azzal a góllal nyertek.