Az OTP Bank Liga 13. fordulójában a Szombathelyi Swietelsky-Haladás értékes pontot szerzett Debrecenben.

DEBRECENI VSC - SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS 1-1 (0-1)

Debrecen, Nagyerdei Stadion, 6021 néző, játékvezető: Erdős

Debrecen: Nagy S. - Bényei, Kinyik, Szatmári, Ferenczi - Bódi, Jovanovic, Tőzsér, Varga K. - Mengolo, Sós.

Haladás: Király - Polgár, Wils, Devecseri, Németh Milán - Kiss T., Kiss B., Tóth M. - Medgyes, Rácz - Mészáros.

A vasiaknál David Williams sérülése nem jött rendbe, így az ausztrál csatár a keretben sincs. A szombathelyi cserék: Gyurján, Tóth D., Kovács, Halmosi, Németh Márió, Pinte, Jagodics.

A Debrecen tiszta pirosban, a Haladás fehér felsőben, fekete nadrágban és fekete sportszárban játszik.

A hazai együttes kezdte a játékot.

3. perc: GÓÓÓÓÓÓÓL! Medgyes cselezgetett a bal oldalon, majd visszagurított Kiss Tamáshoz, aki egyből, 20 méterről óriási gólt lőtt a rövid, jobb felső sarokba (0-1)!!!

5. perc: Mészáros tette középre a labdát, Rácz hat méterről a jobb sarok mellé helyezett.

9. perc:  Medgyes cselezett befelé, majd két védő mellett 21 méterről kapura lőtt, a labda megpattant, Nagy üggyel-bajjal tudta szögletre tolni a jobb sarokba igyekvő lövést

11. perc: Bódi végzett el szabadrúgást a bal oldalon, az alapvonal közeléből. Lövése a felső lécet érintve hagyta el a játékteret

14. perc: Egy belőtt labdát Mengolo hét méterről, jobbról, sarokkal kapura lőtt, a labda elment Király lábai és a bal sarok mellett

15. perc: Tőzsér jobbról, 22 méterről elvégzett, bal sarokba tartó szabadrúgását biztosan fogta Király

24. perc: Mészáros jobbról belőtt labdájáról az ötösön alig maradt le Medgyes

Túl vagyunk a félidő derekán, a szombathelyiek, gyorsan, ügyesen, pontosan, remekül futballoznak.

Habár pár percre beszorultak a szombathelyiek, ezt követően ismét támadásba lendültek. Kiegyenlített a meccs, mindkét gárda bátran játszik.

42. perc: Mészáros jobbról belőtt szögletét Medgyes 10 méterről fejelte kapura, Nagy a bal sarok mellé paskolta a fejest. Mészáros volt ismét a szögletet elvégző, beadását Wils hét méterről, centikkel fejelte a jobb sarok mellé. Majdnem bement!

Egy perc a hosszabbítás

Vége az első félidőnek. A Hali sokkal jobban futballozik ellenfelénél, teljesen megérdemelten vezet.

A szünetben kettőt is cserélt a Debrecen. Az első félidő végén agyrázkódást szenvedett Sós helyett Könyves állt be, Mengolót pedig Tabakovic váltotta.

47. perc: Mészáros 23 méteres szabadrúgása zúgott el a léc felett

54. perc: Könyves passzolt Bódihoz, a középpályás 19 méteres lövése elsuhant a jobb sarok mellett

56. perc: Csere a hazai együttesben, Szatmári megsérült, lemegy, Mészáros pedig be. Nincs több cserelehetősége a hajdúsági gárdának

61. perc: Könyves jobb oldali beadását Könyves kapásból, 17 méterről a léc fölé lőtt.

62. perc: Csere a Haladásban, Medgyes helyett Pinte állt be

A második félidő első felében a Debrecen aktívabb volt, azóta kiegyenlített lett a játék

67. perc: Pinte kapott sárga lapot

68. perc: 1-1. Egy gyorsan elvégzett szabadrúgást Tőzsér végzett el, a jobb oldalon kiugró Bényeihez passzolt, a hátvéd az alapvonalról középre gurított labdája Devecserin megpattanva éppen Tabakovichoz pattant, aki 6 méterről az üres kapuba helyezett. Király ugyanis korábban kiindult Bényei elé.

70. perc: Csere a vendégcsapatban, Rácz helyett Halmosi állt be

73. perc: Devecseri kapott sárga lapot

77. perc: Varga Kevin 24 méteres, bal sarokra tartó lövését bravúrral védte Király

Az utóbbi negyedóra egyértelműen a hazai csapaté, beszorult a Haladás

78. perc: Mészáros Karolt kell ápolni, de már ismét talpon a Haladás támadója

80. perc: Egy beadást húzott le Király Gábor, majd kidobta a labdát, mert rosszu ért talajt, és fájlalja a bokáját. De már minden rendben, folytatódhat a játék.

85. perc: Még sincs minden rendben, Királyt le kellett cserélni, Gyurján Márton állt be helyette

86. perc: Ez meleg, sőt, forró volt...Könyves iramodott meg a jobb szélen, középre adott labdáját Tabakovic négy méterről az üres kapu fölé bombázott

Öt perc a hosszabbítás.

Nagyon beszorultunk.

Huhh, végre vége a meccsnek. Az első félidőben a Haladás, a másodikban a Debrececen volt jobb.