A fiatalok is lehetőséget kaptak

2021.10.20. 14:40

Zárt kapus felkészülési mérkőzésen a Szombathelyi Haladás 1-0-ra kikapott a szlovén másodosztályú Lendvától.

Szombathelyi Haladás–NK Nafta Lendva (szlovén) 0-1 (0-1). Szombathely, Illés Akadémia, zárt kapus felkészülési labdarúgó-mérkőzés.
Haladás: Rózsa – Dezamits, Romic, Németh Milán, Bosnjak – Doktorics, Csilus, Kállai Z, Kiss B.  – Horváth R., Tóth-Gábor. II. félidő: Verpecz – Tóth D., Guzmics, Devecseri, Horváth H. – Hegedűs, Sinut, Szabó B., Doncsecz – Monori, Délczeg. Edző: Németh Szabolcs.
A 16 csapatos szlovén màsodosztàly kilencedik helyén álló Lendva ellen a Haladásban kezdőként szerepelt Kállai Kevin öccse, Kállai Zalán.

Jól, helyzetekkel kezdett a Haladás. A második percben szép támadás végén Dezamits jobbról leadott lövését a szlovén kapus, Vedran. Nem sokkal később Kiss Bence került ziccerbe, de ismét résen volt a vendégek kapusa. A 15. percben Kállai Zalán lőtt 16 méterről kevéssel a jobb sarok mellé. Két perc múlva újabb vasi helyzet: Bosnjak balról belőtt labdáját Tóth-Gábor egyből, hét méterről a bal sarok mellé perdítette – szép akció volt. A 20. percben Bosnjak bal oldali beadását Horváth Rajmund a jobb kapufára lőtte. Ezt követően is a hazaiak domináltak, ám a hajrában Rózsának kellett védeni egy közeli fejest. A 45. percben a semmiből szerzett vezetést a Lendva: Németh Erik tört be a bal oldalon a tizenhatoson belülre, majd 12 méterről a jobb sarokba lőtt (0-1).

Kállai Zalán az első félidőben játszott, jól futballozott

A szünetben teljes sort cserélt Németh Szabolcs, több Illés Akadémia-futballista – Horváth Hunor, Marius Sinut, Szabó Bence, Doncsecz Levente – is lehetőséget kapott. A második félidő kiegyenlítettebb játékot és kevés helyzetet hozott. Az 52. percben Doncsecz lövését tolta szögletre a kapus. Aztán sokáig mezőnyjáték, majd a 82. percben Verpecz védett ziccert, aztán előbb Korosec, majd a másik oldalon Tóth Dávid lőtt felső kapufát.
Az első félidőben a Haladás jobban futballozott ellenfelénél, ekkor eldönthette volna a meccset.