Bravúros győzelem Gyirmóton

2022.10.09. 19:00

A labdarúgó NB II. 11. fordulójában a Haladás 2-1-re nyert a tavaly még NB I.-es Gyirmót otthonában.

Gyirmót FC Győr–Szombathelyi Haladás 1-2 (1-0). Gyirmót, 954 néző,  NB II.-es labdarúgó-bajnokság, vezette: Molnár A.

Gyirmót: Rusák – Szegi, Polgár, Hajdú, Nahirnij – Vass Á. – Herjeczki (Soltész, 60.), Kovács M., Nagy P. (Berki, 72.), Medgyes – Pethő (Simon A., 60.). Edző: Csertői Aurél.

Szombathelyi Haladás:  Verpecz – Simut, Csató, Németh M., Bosnjak (Lencse, 46.) – Csilus, Derekas, Rácz (Hursán, 84.), Doktorics – Csernik, Borvető (Taipi, 64.). Edző: Michal Hipp.

4. perc: Simut 15 méterről a jobb sarok mellé lőtt.

10. perc: Nagy Patrik bal oldali szögletét Pető hét méterről a jobb sarok felé fejelte, Verpecz bravúrral védett.

22. perc: Szegi 18 méteres szabadrúgása a jobb felső sarok mellett zúgott el.

25. perc: Nahirnij bal oldali beadását Pethő hét méterről a bal sarokba fejelte (1-0).

33. perc: Simut 20 méterről  centikkel tüzelt a bal sarok mellé.

54. perc: Csernik jobb oldali beadását Szegi hat méterről a bal sarokba fejelte – öngól! (1-1).

63. perc: Simon 11 méteres, bal sarokra tartó lövését tolta szögletre bravúrral Verpecz.

71. perc: Lencse passzolt a jobb oldalon Taipihoz, a csatár egy lövőcsellel a jobb lábáról a balra tette a labdát, majd 11 méterről ballal óriási gólt lőtt a jobb felső sarokba (1-2).

90. perc: Gyors kontra után Derekas jobbról belőtt labdáját Csernik ziccerben nyolc méterről a jobb sarok mellé lőtte.

92. perc: Lencse ugrott ki, emelését Rusvák védte. Majd a kapus lerántotta a labda után igyekvő csatárt. A tizenegyest Hursán a kapu közepe felé gurította, de a kapus nem mozdult el és védett.

Nagy csatát hozott a mérkőzés. Fotò: Gyirmòt FC

A szombathelyieknél Szijjártó, Zvekanov, Horváth Rajmund és Molnár hiányzott sérülés miatt. Michal Hipp, a zöld-fehérek nem változtatott az összeállításon: ugyanazt a kezdőt küldte pályára, mint korábban Pécsett és legutóbb a Kazincbarcika ellen is.

A vasiak kezdték jobban a mérkőzést, kapujukhoz szegezték a hazaiakat. Egyre-másra vezették támadásaikat, a gyirmótiak kontrákkal próbálkoztak. Egy ilyen ellentámadás végén a vasiak csak nézték, ahogy Pethő a kapuba fejel. A szombathelyiek azonban nem adták fel, ám hiába jutottak el gyors támadásokkal Rusák kapujáig, az utolsó pillanatokban mindig közbelépett egy gyirmóti láb. Nagy tempót diktált a szombathelyi együttes, a gyirmótiak azonban masszívan védekeztek. A szünetben védő – Bosnjak – helyett csatárt – Lencsét – cserélt be Michal Hipp. Majd a hazaiak siettek a vasiak segítségére: Szegi a saját kapujába bólintott (1-1).Támadásban maradtak a vendégek, de rendkívül pontatlanul futballoztak. Aztán a csereként beállt Taipi egy kontra után gyönyörű góllal megszerezte a vezetést. A vendégek nem ültek rá az eredményre és mivel a hazaiak is rohamoztak, izgalmas, jó meccset vívtak a felek. A hajrában Csernik ziccert hibázott, majd Hursán büntetőt rontott – ez is belefért. A Haladás bravúros, megérdemelt győzelmet aratott.